Põdder: meie tohterkond kipub kasutama väga kallist aparatuuri

30. september 2009, 17:59

Kuna meie tohterkond on hästi
haritud, kipuvad nad ka kasutama väga kvaliteetset ja kallihinnalist aparatuuri,
nentis Jõgeva haigla juht Peep Põdder.

"Iseasi küsimus on see, kas peame praegustes majanduslikes tingimustes endale seda lubama," viskas haigla juht õhku küsimuse.

Ta tõi näiteks Itaalia, mis on Eestist natuke kõrgema elatustasemega, kuid kus haiglad mängivad oma aparatuuriga aste madalamas klassis.

Põdderile sekundeeris anonüümseks jääda soovinud valdkonnas olija. „Laborimeditsiinis ja ka meditsiinis ning ühiskonnas üldisemalt on toimunud reaalselt ülejõu elamine ja valesti manageerimine. Oleme haaranud kõike seda, mida maailm on pakkunud ja seda vaatamata maksumusele,” leidis ta.

Seega tuleb teha ka kiiresti radikaalseid ümberkorraldusi oma mõtlemises ja vastavalt sellele tegutseda.

”Igal juhul oleme käpuli ja mis kõige hullem, paigast ära oli ja on valdava osa meditsiinikaadri mõtlemine,” leidis allikas, kelle sõnul ei suuda haiglad sageli ohjata erialaspetsialistide professionaalseid ja ka isiklikke ambitsioone, ilma milleta ei ole aga võimalik protsessi kontrolli alla saada.

”See on seisukoht, millele ei saa täna keegi vastu vaielda ja Surgitech on just ere näide, kuidas selles olukorras mõned härrased on ennast mõnusalt reele sättinud,” lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. September 2009, 17:59
Otsi:

Ava täpsem otsing