Süda Maja omanik: võlakirjade lunastamine lükatud aastasse 2010

30. september 2009, 16:55

Süda Maja suuromanik Andres Järving ei oska
arvata, miks hindas Swedbanki võlakirjafond alla nende võlakirju, ent
märkis, et võlakirjade lunastamine on edasi lükatud 2010. aasta lõppu.

"Ei olegi teadlik. Ei oska kommenteerida, miks võlakirjad alla hinnati. Nendel on mingid omad rehkendused ja meetodid," rääkis Järving Swedbank Private Debt Fondi 21 miljoni krooni mahus allahinnatud kinnisvarafirma Süda Maja võlakirjadest.

Mulluse majandusaruande järgi on ettevõttel vaja lunastada tänavu 77,8 miljoni eest võlakirju. "Tähtaeg on järgmise aasta lõpp valdavalt. Uus aeg on kokku lepitud. Vahepeal oli vahetähtaeg," ütles Järving.

Eelmine aasta sai Süda Maja 4,8 miljonit krooni kahjumit, aasta varem oli kasum 23,7 miljonit. Hetkel läheb Järvingu sõnul ettevõttel plaanipäraselt ja nad loodavad hakkama saada.

Nelja miljardi kroonise investeeringuväärtusega Ameerikanurga kaubandus- ja logistikapargi arendusprojekti Rae vallas peab Järving kõige tähtsamaks, see sujub praegu samuti plaanipäraselt. "Pärast suve on kõik tegevused müügiks pihta hakanud. Loodame selle õigeaegset realiseerimist," kommenteeris ta.

Osa Süda Maja projekte on külmutatud, mida Järving põhjendas sellega, et iga asjaga pole mõtet praegu edasi minna. "Ootame majandustõusu. Tegeleme nende planeeringutega ja äriideede otsimisega. Need on piisavalt heades asukohtades projektid ja nende aeg saabub kohe varsti," uskus ta.

Milliseks kujuneb tänavune aasta ja kui palju peab ettevõte kinnisvara alla hindama, sõltub Järvingu hinnangul arendustegevuse edukusest. "Võimalik on ka see, kui arendus on plaanipärane, siis allahindlusi ei tohiks olla. Praegu on veel aega," ütles ta. Audiitor märkis mulluses majandusaruandes, et Süda Maja peaks 20 miljoni krooni eest kinnisvara alla hinda.

Süda Maja AS on 1999. aastal asutatud ettevõte, mille põhitegevuseks on kinnisvara arendamine. Ettevõte on oma nime saanud Tallinnas P. Süda tänaval asuva arendusprojekti järgi. Süda Maja põhineb 100% Eesti investorite kapitalil ning ettevõte kasvas välja 1994. aastast tegutsenud LVM Kinnisvarast.

Süda Maja arendusprojektid on Ameerikanurga Äripark, Jõepargi elamu, Uue Maailma elamu, Süda Maja elamu ja büroohoone. Ettevõtte teine suurem kinnisvaraprojekt – umbes 50 000 m² ehituslikku äri-, sotsiaal- ja elukondlikku brutopinda Tallinnas Paldiski 118a ja 108 d – on mulluse majandusaruande järgi külmutatud. Projekt jätkub pärast ettevõtte vajaliku likviidsuse saavutamist.

Firma suuromanik Andres Järving on ka ASi Tallinna Kaubamaja nõukogu esimees ning OÜ NG Investeeringud juhatuse aseesimees.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. September 2009, 18:53
Otsi:

Ava täpsem otsing