Lepik loobus kauplemisduellist

Virge Haavasalu 02. oktoober 2009, 00:00

Kauplemisega elatist teeniv Meidla kutsus Lepikut üles sõlmima kihlvedu 250 000 krooni peale, Lepik aga loobus.

Loobumise põhjust Lepik pikemalt kommenteerida ei soovinud. "Ma arvan, et ükski fondijuht Eestis ei võtaks sellist pakkumist vastu. Juba klientide suhtes poleks korrektne, kui ma oma kontol mingi kihlveo raames avalikult rassiksin," ütles Lepik.

"Minu arvates Lepik ise kauplemisega ei tegele või kui tegeleb, siis edutult. Samas juhendab ta pidevalt uusi kauplejaid ja pakub neile igasuguseid teenuseid selles vallas," põhjendas Meidla kihlveoettepaneku tegemist. "Ma näen, et ta tekitab inimestele pigem kahju kui kasu ning soovisin sellele tähelepanu juhtida," lisas ta.

Swedbanki aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Lind pidas kihlveo sõlmimist väärtpaberitega kauplemisel äärmuslikuks raha teenimise viisiks. "Huvitav, et on tekkinud sellised entusiastid, kes raha teenimiseks äärmuslikke meetmeid kasutavad," leidis ta.

"Ei, see summa jääks liiga väikseks," vastas Lind küsimusele, kas ta nõustuks sõlmima veerand miljoni krooni peale kihlveo aktsiaturgudel kauplejaga, et välja selgitada, kumb suudab paremini kaubelda.

SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel ütles, et teades Meidla tausta ja kogemust, ei pea ta end temaga kihla vedamiseks õigeks inimeseks. "Tema puhul eelistaksin kihlveo vastaspoole staatusele selgelt hoopis õpipoisi oma," ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:15
Otsi:

Ava täpsem otsing