Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tallinn võttis tööle dokumendivõltsija

02. oktoober 2009, 07:51

Keskkonnainspektsiooni Põlva büroo
juhatajana isikliku sõiduauto kasutamise arvestusi võltsinud Mare Luts pääses
kokkuleppel prokuröriga kriminaalmenetlusest ning asus seejärel Tallinnas
keskkonnajärelevalvet tegema.

Kaitsepolitsei võttis Lutsu vahele, kuna kõrgema riigiametnikuna võltsis ta poole aasta jooksul isikliku sõiduauto teenistus-, töö- ja ametisõitudeks kasutamise arvestusi, pannes kirja fiktiivseid sõite või kasutades ametisõitudeks hoopis keskkonnainspektsiooni Põlva büroo ametiautot. Tänu sellele sai Luts tööandjalt igakuiselt isikliku sõiduauto kasutamise kompensatsiooni.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Ene Timmi lõpetas aga kriminaalmenetluse avaliku menetlushuvi puudumise tõttu oportuniteedi alusel ning Lutsule jäid n-ö puhtad paberid ehk kriminaalkaristust ta ei saanud. Vaata kriminaalmenetluse lõpetamise määrust siit.

Riigi peaprokuröri juhendi järgi aga ametikuritegude puhul kriminaalasju üldjuhul oportuniteedi alusel ei lõpetata, kuigi erandeid on olnud.

Hiljuti kandideeris Luts edukalt Tallinna keskkonnaametisse keskkonnajärelevalve sektori peaspetsialisti ametikohale.

Keskonnaamet allub abilinnapea Denis Boroditšile. Abilinnapea sõnul uuriti naise tausta enne töölevõtmist ning Põlvast tuli ainult positiivset tagasisidet.

Kas eetiliselt on õige, et dokumente võltsinud ametnik töötab järelevalvet tegeval ametikohal? "Kuna teda ei ole karistatud, siis me lähtume süütuse presumptsioonist," vastas Boroditš.

Sõnaahtraks jäänud Luts märkis dokumendi võltsimise kohta: "Seda ei toimunud ja ma ei vasta rohkem teie küsimustele."

Mõiste
Oportuniteet
Kriminaalmenetluse lõpetamine süüdistatava ja prokuröri kokkuleppena avaliku menetlushuvi puudumise korral ja kui süü ei ole suur. Süüdistatav ei pea sel juhul end kohtus süüdi tunnistama, kuid oportuniteediga lõpetamine näitab, et ta on teo siiski toime pannud. Karistusregistrisse aga märget ei lähe.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2009, 10:20
Otsi:

Ava täpsem otsing