Äripäev ostis Taani meediafirma Northroup Newsletters

05. oktoober 2009, 14:42

AS Äripäev ostis Taani meediafirma
Northroup Newsletters, mis annab välja 15 riigis tellitavaid news2biz uudiskirju
Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Hiina majanduse kohta.

Äripäev jätkab kõigi viie ingliskeelse uudiskirja väljaandmist ning loodab tuua edaspidi sarnaseid lehti turule teisteski arenevates riikides, nagu Ukraina, Valgevene ja Venemaa. Lepingu tingimuste kohaselt ei saa välja tuua ei tehingu hinda ega ostetud firma klientide arvu.

"John Bo Northroup on ehitanud üles suurepärase kvaliteediga uudiskirjade äri. Äripäeval ja laiemalt Äripäeva emafirmal Bonnier Grupil on suur kogemus arenevatel turgudel ning me kavatseme anda uudiskirjadele oma kogemuste ja teadmiste baasilt võimalikult palju lisaväärtust," ütles Äripäeva peadirektor Igor Rõtov.

"Mul on hea meel anda news2biz'i lehed edasi Skandinaavia juhtivale meediakontsernile, millel on ette näidata suurepärased saavutused ja millel on ka ambitsioon meie kontseptsiooni edasi arendada. Ma ei oleks suutnud leida paremat investorit lehtedele, mida olen välja andnud 16 aastat," ütles John Bo Northroup, Northroup Newslettersi asutaja ja väljaandja. Northroup avaldas heameelt, et seni uudiskirju teinud rahvusvaheline võtmemeeskond on otsustanud uue omaniku juures jätkata.

Projekti asub juhtima Äripäeva senine arvamustoimetaja Kertu Ruus, kelle esimeseks ülesandeks on kindlustada uudiskirjade sujuv tellijateni toomine ülevõtmise järel.

news2biz asutati 1991. aastal eesmärgiga luua läbipaistvust arenevatel turgudel. news2biz annab sõltumatut äriinfot peamiselt Skandinaavia äriklientidele, kel on ettevõtlushuvid Eestis, Lätis, Leedus, Poolas ja Hiinas. Uudiskirjad ilmuvad iga kahe nädala tagant ning neil on tellijaid enam kui 15 riigis.

Sel reedel 20aastaseks saav Äripäev kuulub Põhjamaade suurimasse Bonnieri meediakontserni, mis asutati 1804. aastal ning mis täna tegutseb 20 riigis 175 ettevõttena. Bonnier Group kuulub Bonnieri perekonnale, mis on andnud ettevõtet käest kätte läbi kaheksa põlvkonna.

Northroup Newslettersi ost oli Äripäevale esimene kogemus omandada Skandinaavia ettevõte. Äripäev otsib endiselt aktiivselt turul ettevõtteid, mis võiksid sobida meie kontseptsiooniga. Äripäev on tänavu ostnud raamatupidaja.ee ja sekretar.ee.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. October 2009, 15:23
Otsi:

Ava täpsem otsing