1. koht: 2008 - aasta ärimees, 2009 - TOPi võitja! Kuhu edasi?

Kairi Oja 07. oktoober 2009, 00:00

Praeguseks on Väino Villersile kuuluv OÜ Riitsinus Eesti suurim kartulikasvataja ning üks suuremaid köögiviljakasvatajaid, -töötlejaid. Oluline verstapost Villersite äride arengus pandi püsti mullu märtsis, mil osteti üles suurim konkurent, sisuliselt naabertalu - Laheotsa. Tänu sellele laiendas Villers oma juurikaimpeeriumi kaks korda, kusjuures nüüd ehib kogu Riitsinuse toodangut poodides just Laheotsa kaubamärk.

"Meie tootmishooned ja maad paiknesid kõrvuti. Tundus loogiline samm tootmist laiendada," põhjendas toonast otsust pereettevõtte juhatuse liige Risto Villers.

Et praegune keerukas ajajärk majanduses on sundinud uute oludega kohanema nii ettevõtjaid kui ka tarbijaid, püüab ka Riitsinus oma kulusid võimalikult väiksena hoida.

Suurim Eesti põllumajanduse murelaps on Risto Villersi hinnangul ebavõrdne põllumajandustoetus ELis.

"Kuna ELi riikide tootjaid toetatakse ebavõrdselt, saavad suurriikide põllumehed müüa Eestisse oma tooteid tunduvalt odavamalt," rääkis Villers.

Hoolimata kõigist maailma hädadest on Väino Villers koos poegadega äris siiani kenasti hakkama saanud. Investeeritud on enam kui 350 hektari maa parandusse ning sama palju maad ootab veel dreenimist. Kõik see maandab ettevõtte ilmariske ning aitab tootmiskulusid hektari kohta alla saada.

Riitsinuse selgeim siht on sõnades lihtne - ikka laieneda ning areneda.

"Eks seda näitab aeg - kuhu täpselt ja kui kaugele," märkis Risto Villers. "Oleme vendadega kõik noored mehed, alla kolmekümne ega kavatse paigale seisma jääda. Eks soov on aktiivselt edasi kasvada ning ettevõtet arendada. Heaks toeks on siin isa kogemused ning elutarkus. Usume, et see on hea kombinatsioon."

Alustasime Laheotsaga koostööd aastaid tagasi.

OÜ Riitsinus on üks meie arvestatav kodumaine koostööpartner. Rimi eesmärk on pakkuda klientidele Eestis kasvanud köögivilju ja Riitsinusega on selles vallas väga hea koostöö.

Bambona on Riitsinusega koostööd teinud pärast Laheotsa omandamist. Riitsinuse eelis on stabiilne kvaliteet, tarnekindlus ning paindlikkus. Laheotsa ja Villeri kaubamärk on leidnud tee tarbija südamesse ja meil on heameel neid vahendada.

Meeldiv koostöö on kestnud juba aastaid.

Mäletan aega palju aastaid tagasi, kui praegune Riitsinuse peremees meilt köögivilju ostis ja neid siis toitlustusfirmade jaoks kooris.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:59
Otsi:

Ava täpsem otsing