Viljar Arakas ja Kristjan Lepik ehitavad uue varahaldusfirma

06. oktoober 2009, 16:21

EfTEN Capital ja Kristjan Lepiku
investeerimisettevõte TI Holding OÜ asutavad pariteetsetel alustel
varahaldusfirma TI EfTEN. Efteni juhatuse liikme ja ühe omaniku Viljar Arakase
sõnul on eesmärgiks üles ehitada uus Eesti kapitalil põhinev
varahaldusfirma.

Varahaldusfirma asutajate liikmete hulka kuulub ka Peeter Mänd. EfTEN Capitali juhatuse esimehe Viljar Arakase sõnul asub loodavasse äriüksusesse tööle Kristjan Lepiku juhitud meeskond. „Vastavalt seadusele esitab ettevõte lähiajal finantsinspektsioonile taotluse vajaliku tegevusloa saamiseks ja fondide registreerimiseks. EfTEN Capitali peamiseks tegevusalaks on jätkuvalt kinnisvarainvesteeringute tegemine ja juhtimine, kuid meie soov on EfTENI tegevusprofiili varade juhtimise osas laiendada ning üles ehitada uus Eesti kapitalil põhinev varahaldusfirma,“ ütles Arakas.

Kristjan Lepiku sõnul avab TI EfTEN uued arenguvõimalused senisele Tark Investori meeskonnale. „Plaanime klientidele pakkuda investeerimisvõimalusi globaalsetel turgudel. Meie hinnangul on lähemad aastad maailma turgudel tulemas heitlikud, seetõttu peame väga oluliseks portfelli aktiivset juhtimist. Keskkonnas, kus investeerimisotsused finantssektoris liiguvad järjest enam Eestist väljapoole, on paindlikkusel ja personaalsel lähenemisel korralik konkurentsieelis,“ ütles Lepik.

EfTEN Capital on 2008. aastal grupi Eesti ettevõtjate poolt asutatud peamiselt kinnisvarale spetsialiseerunud varavalitsemise ettevõte. Firma omanikud on lisaks Viljar Arakale ka Arti Arakas, Hannes Tamjärv, Olav Miil, Olari Taal ning Jaan Pillesaar.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2009, 15:35
Otsi:

Ava täpsem otsing