Parts kutsub ettevõtjaid tegudele

Katariina Krjutshkova 08. oktoober 2009, 00:00

"Mulle lõikab juba kõrva, et riik on maha maganud selle ja selle. Kahjuks aega enam tagasi keerata ei saa. Ettevõtjate poolt võiks hoopis tulla rohkem taotlusi tulla ettevõtlustoetuste taotlemiseks," ärgitas Parts ettevõtjaid aktiivsusele ja toetuste küsimisele.

Parts lisas, et riik on valmis Euroopa Liidu raha kiiremini kulutama. "Oleme valmis kõik selle raha turule pakkuma, mitte jätma 2013. aastasse," lausus Parts. Ta lisas, et viimasel ajal on euroraha efektiivsemalt kasutusele võetud.

Tema sõnul võiksid ettevõtjad hoolitseda, et neil oleks piisavalt head äriideed, millele EAS ja KredEx soostuksid laenu andma. Toetuste taotlemiseks peaksid olema võimalilult eesmärgipärased plaanid ja tema sõnul ei tasuks niivõrd tõsiselt võtta ajakirjanduslikke näiteid, kui mõni ettevõtja pole EASist laenu saanud. "Kutsun teid barrikaadidele. Ei maksa olla väga tagasihoidlik," õhutas majandusminister.

Parts lisas veel, et võrreldes teiste riikidega on Eesti ettevõtjate aktiivsus keskmine. Tema sõnul kipuvad inimesed valima pigem teisi rahateenimisvõimalusi ega alusta oma ettevõttega. Parts lisas, et algatusvõime tõstmine on oluline praeguses olukorras ja veel mitmekümne aasta pärast.

Messi korraldas EAS koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, kaubandus-tööstuskoja ja KredExiga.

Aivar Kraus, 3 Step IT-juht
Enne pole vajadust olnud EASist laenu taotleda. Sel aastal koolitusvajadust on ja miks mitte seda varianti kasutada. Oleme uurinud ka, kuidas klientidel õnnestuks raha saada. Kui rääkida EASist, siis mulle tundub, et kliendid on raha saanud. Koostööpartnerid on projektidele toetusi saanud. Ma arvan, et oleme toetuse saamist kaalunud ja toetuse saamisele lähemale astunud.

Kaupo Mägi, Avantrek OÜ omanik
Tulime siia lihtsalt võimalusi uurima. Meil on veel toored äriideed, aga tahaks midagi värsket teha. Uitmõtteid on. Vaatame, kuidas saab raha taotleda. Olen EASi süsteemi põgusalt vaadanud. Tuttavatega, kes on neid avaldusi teinud, on spetsiifilised projektid mõne palliga osutunud napilt mittekõlbulikuks. Nad pole EASist tagasisidet saanud. Aga need olid ka väga spetsiifilised ja tehnilised projektid. See inimene ise oli töötanud küberneetika instituudis vanemteadurina. Tema väitis, et EAS ei saanud sisust aru. Aga siin saalis kõlas ka väide, et EAS võtab väljast spetsialiste.

Helen Märtsoo, HW HansaRaama OÜ juht
Üldine mulje on, et ettevõtjatel jääb rahataotlemine projektikirjutamise taha. Pelgavad ja kardavad, et see on liiga suur ettevõtmine. Huvitav on vaadata, kas EAS on tulnud ettevõtjale lähemale. Lootus on, et toetuse taotlemine on lihtsamaks läinud ja nad on märksa rohkem raha ära kasutanud. See ju näitab, et asjad on lihtsamaks käinud. See, et seal on 280 inimest tööl, tuli mulle ootamatult. Ma ei arvanud, et EASi taga on nii suur meeskond.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:15
Otsi:

Ava täpsem otsing