Endine Telekomi väikeaktsionär: meeleldi oleks dividenditulu edasi teeninud

08. oktoober 2009, 19:57

Kuna riik müüs ära Eesti Telekomi aktsiad
TeliaSonerale, tegin seda minagi, kuigi oleks meeleldi head dividenditulu edasi
teeninud, rääkis Äripäevale Ülemiste City juhatuse esimees Gert Jostov.

Kuuldes, et TeliaSonera sai Eesti Telekomi osaluses 90% täis ning saab nüüd aktsiaid omavatele aktsionäridele kohustusliku ülevõtmispakkumise teha, ütles Jostov, et suhtub sellesse positiivselt. Ta lisas, et müüs ka ise sel nädalal oma aktsiad ära. „Võtsin pakkumise vastu,“ selgitas ta.

Samas nentis endine väikeaktsionär, et 90% täis saamisele ei aidanud kaasa mitte tema, vaid seda tingis eelkõige Eesti riigi otsus. „Mina nii-öelda lonkisin sabas,“ sõnas ta.

„Ma ei näinud põhjust jääda aktsionäriks, kui riik on otsustanud müüa,“ põhjendas Jostov oma müügiotsust. Tema sõnul ei jää ühe kontrolliva aktsionäriga väga palju muid valikuid. „Ühel väikesel aktsionäril on väga väike võimalus seal midagi mõjutada või suunata,“ rääkis ta.

Jostov on Eesti Telekomi aktsionär olnud päris kaua, mees ise ei mäletagi enam täpselt, kui pikka aega, aga seda peaks kindlasti mõõtma aastates, arvas ta. „Hea meelega oleks teeninud dividenditulu edasi, kui oleks võimalik olnud,“ lisas Jostov. Küsimusele, kas Eesti Telekomi aktsia oli tema arvates hea dividendituluga aktsia, vastas Jostov: „Absoluutselt“.

Tänase seisuga kuulub TeliaSonera ülevõtmispakkumise vastu võtnud aktsionäridele 29,31 protsenti Eesti Telekomi aktsiatest, selgus täna avaldatud börsiteatest. See tähendab, et TeliaSonera osalus saab pakkumise lõpuks olema vähemalt 90,29 protsenti ning see ületab vähemusaktsionäride väljaostmiseks vajaliku 90 protsendi piiri. Iga aktsia eest maksab TeliaSonera 93 krooni ning täiendavalt 6,99 krooni dividendidena.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. October 2009, 20:45
Otsi:

Ava täpsem otsing