Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ilves: ühe Balti riigi põhjal ei saa teha järeldusi piirkonna kohta

08. oktoober 2009, 14:57

Leedu, Läti ja Eesti olukord on väga erinev
ning ühe Balti riigi põhjal ei saa teha järeldusi kogu piirkonna kohta, kuid
igaüks meist vastutab oma tegevuse või tegevusetusega ka piirkonna maine eest
tervikuna, rõhutas president Toomas Hendrik Ilves kohtumisel Leedu riigipea
Dalia Grybauskaitega.

“Me kõik peame keskenduma olulisimale väljakutsele – jätkama majanduse stabiliseerimist ja samas looma eeldused uueks tõusuks,” märkis president Toomas Hendrik Ilves kohtumisel Leedu riigipeaga, kes saabus Eestisse töövisiidile.

“Euroopa Liidu majandus on jõudnud tänaseks pöördepunkti, mis toetab ka meie majanduse edenemist tulevikus, aga seda ainult juhul, kui suudame riigi tulud ja kulud kontrolli all hoida, Eesti on sellega seni toime tulnud,” rõhutas president Ilves.

Presidentide Ilvese ja Grybauskaite kohtumisel kõneldi NATO uuest strateegilisest kontseptsioonist, mille aluseks jääb endiselt kollektiivkaitse põhimõte, ning alliansi olulisemast operatsioonist Afganistanis, kus osalevad ka Eesti ja Leedu kaitseväelased ning tsiviilametnikud.

Eesti ja Leedu riigipead rääkisid samuti piirkonna energiaprobleemidest, sealhulgas Balti elektrituru loomisest ja uue tuumajaama rajamisest.

“Balti elektrituru loomine on tulevikus osa ühisest Põhja-Balti elektriturust,” toonitas president Ilves, lugedes oluliseks, et see võimaldaks Euroopa Liidu tootjate otsetarneid lõpptarbijaile. “Vastasel juhul oleks olukord teiste Euroopa Liidu liikmesmaade, ka Eesti suhtes diskrimineeriv.”

President Ilves pidas vajalikuks saada võimalikult kiiresti selgus, kas kolme Balti riigi deklaratsioon ühiselt rahastavata tuumajaama ehitamiseks Leetu on jätkuvalt tõsiseltvõetav või tuleb Eestil hakata otsima alternatiivseid võimalusi uute elektritootmisvõimsuste rajamiseks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. October 2009, 14:57
Otsi:

Ava täpsem otsing