Pangad tõstavad teenustasusid

Katariina Krjutshkova 09. oktoober 2009, 00:00

"Sooviksime tõsta just aktiivsete klientide hulka ja heaolu, pakkudes neile selle eest suuremaid soodustusi," lausus Sampo Panga personaal- ja jaepanganduse direktor Tõnu Vanajuur. Panga hinnakirjamuutuse eesmärk on teokamate klientide hulga suurendamine Sampos.

Sampo pank tõstis sularaha sissemaksete hinda võõrale kontole, sularaha väljamaksete protsenti ja püsimaksete hinda Sampo pangast ja arvelduskrediidi avamine hakkab maksma 100 krooni.

Kuigi hinnad tõusevad kõigil klientidel, tegi pank eraldi programmi, millega liitumine annab lisasoodustusi aktiivsetele Sampo panga klientidele.

"Kliendid, kes tahavad mitmes pangas asju ajada, maksavad teenuste eest täishinda," lausus Vanajuur.

SEB tõstis valuutavahetuse hinna 35 kroonini ja mobiilimakset ühe krooni võrra.

SEB kommunikatsioonijuht Silver Vohu põhjendas teenuste hinnatõusu järgmiselt: "Muudatuste elluviimisel soovitame klientidele ka alternatiivseid tehingute tegemise viise.

Krediidipank ja Swedbank teatasid, et neil pole plaanis lähiajal teenuste hinnakirjas muutusi teha.

Konkurentsiameti juhi Märt Otsa sõnul ei kuulu pangad nende kompetentsi ja teenustasude hinnatõusuga seotud küsimustele saab vastuse finantsinspektsioonilt.

Finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Malle Aleksius arvas, et konkurentsiamet võiks võtta seisukoha teenustasude tõstmise alal ja lisas, et teenuste hinna määrab vaba konkurents ja nemad teemat ei kommenteeri.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:15
Otsi:

Ava täpsem otsing