Uus Läti meediamagnaat ajas vara kokku vanametalliga

09. oktoober 2009, 18:51

Kaht Läti suuremat ajalehte ja hulka
lisalehti välja andev perekond Rowland pani ärile aluse vanametalliga, kirjutas
rus.db.lv.

Tasub märkida, et Diena endine juht Aleksandrs Tralmaks pole senini esitanud ühtegi dokumentaalset tõendit toimunud tehingu kohta, soovitades ajakirjanikel pöörduda uute omanike poole. Portaalil Diena ei õnnestunud perekond Rowlandi esindajaga täna ühendust saada.

Samas selgitas Dienas Bizness välja, et lisaks perekonnale kuuluvale investeerimisfirmale Blackfish Group tegutsevad nad kinnisvaravaldkonnas ning asutasid sel suvel Luksemburgis firma Banque Havilland, mis ehitati üles pankrotistunud Kaupthing Bank Luxembourgi varemeilt. Perekonnale kuulub ka kontsern Rowland Capital. Sunday Timesi andmetel on Jonathan ja David Rowland Suurbritannia rikaste edetabelis 66. kohal. Perekonna vara hinnatakse 500-630 miljonile naelsterlingile.

66aastase kinnisvaramagnaadi David Rowlandi isa tegeles vanametalliäriga ja sai miljonäriks 23aastaselt. Teda peetakse Londonis legendaarseks persooniks. Talle omistatakse ka sõnu: Raha teeb asjad keerulisemaks. Ja mida rohkem sul neid on, seda raskem on elada." Praeguseks on perepea tagasi tõmbunud ja äri juhib tema 33aastane poeg Jonathan.

Ehkki Läti meediaäri vapustanud tehingu summat pole nimetatud, arvavad eksperdid, et see võis jääda 9-45 miljoni lati vahele (198-990 miljonit krooni).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. October 2009, 18:51
Otsi:

Ava täpsem otsing