Almunia ei jäta Lätile valikut

13. oktoober 2009, 16:17

Selle nädala alguses Läti valitsuses
sündinud kokkulepe 2010. aasta kärbetest rahvusvaheliste kreeditoride nõutud
mahus on „väga hea uudis“, ütles täna Riias viibinud Euroopa Komisjoni
rahandusvolinik Joaquin Almunia.

Alternatiivid eelarvekulude kärpimisele oleksid rängemate tagajärgedega, väitis volinik agentuuri Bloomberg vahendusel.

"See poliitiline kokkulepe näitab, et valitsus täidab laenulepingu tingimusi," ütles Almunia. "Olen saanud Läti valitsuselt kinnitust, et nad plaanivad tuleva aasta eelarves kärpeid 500 miljoni lati suuruses mahus," lisas ta.

Almunia kohtus täna Riias Läti peaministri Valdis Dombrovskisega ning parlamendifraktsioonide esindajatega. Läti meedia vahendusel rõhutas Almunia kohtumistel, et Lätil ei ole valikut – kreeditoridele antud lubadused tuleb täita.

Läti Rahvapartei liige Armand Krauklis tunnistas Läti Delfile pärast kohtumist Almuniaga, et kui Lätile valikut ei jäeta, tuleb leppida rahvusvaheliste laenuandjate nõudmisega ning tuleva aasta eelarvet 500 miljoni lati ehk 11 miljardi krooni võrra kärpida.

Valitsuskoalitsiooni kuuluv Rahvapartei on olnud vastu eluaseme kinnisvaramaksu kehtestamisele, mida Läti abilaenu lepingus laenuandjatele lubas ning ilma milleta on eelarvedefitsiidi kontrolli all hoidmine keeruline.

Ka Läti Talunike ja Roheliste liidu liider Augusts Brigmanis nentis, et ilmselt tuleb eelarvet siiski kärpida nõutud 500 miljoni lati suuruses mahus.

Valitsuskoalitsiooni varasema eelarvekava järgi, mida Läti kreeditorid kritiseerisid, loodeti tuleval aastal piirduda eelarvekärbetega vaid 275 miljoni lati suuruses mahus.

Eelarvekärped nõutud mahus, milles Läti valitsus nädala hakul esialgse kokkuleppe saavutas, on poliitiliselt võimalikud, ütles peaminister Valdis Dombrovskis täna Riias ajakirjanikele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2009, 16:55
Otsi:

Ava täpsem otsing