Forbesi tabeli miljardär arreteeriti

17. oktoober 2009, 12:39

New Yorki võimud arreteerisid India
miljardäri, riskikapitalifondide Galleon Groupi juhi Raj Rajaratnami (52),
keda süüdistatakse Wall Streetil tegutsedes siseinfo kasutamisest, vahendab
Bloomberg.

Sri Lankalt pärit hindu on rikas mees. Ainuüksi tema kinnisvaraportfelli väärtusena nimetatakse 1,5 miljardit USD-d. Ta paikneb Forbesi USA 400 jõukaima inimese edetabelis 236. kohal.

New Yorki prokuratuuri teatel ähvardab meest juhul, kui kohus ta siseinfo kasutamises süüdi mõistab, vähemalt 200aastane vanglakaristus.

Rajaratnam tabati pärast seda, kui politsei ja prokuratuur oli meest pikemat aega pealt kuulanud. Kõnede sisu analüüsist selguski, et hindu hingel võib olla 13 kuritegu, millest igaühe eest võib ärimeest karistada maksimaalselt 20aastase vangistusega.

Kahtlustuse järgi on Rajaratnam teeninud Wall Streetil 2006. aastast siseinfot kasutades umbes 20 miljoni dollarit ebaseaduslikku tulu. Prokuratuur on juba tõtanud teatama, et kui see oletus tõepoolest kohtus tõendamist leiab, on see USA ajaloo suurim sellelaadne kuritegu.

Samal ajal, kui hindul käed raudu pandi võeti vahi alla ka Rajiv Goel, Intel Capitali strateegiliste investeeringute direktor; McKinsey Co direktor Anil Kumar ja IBM Corp. tegevjuht Robert Moffat.

Raj Rajaratnam on tänavu juba teine miljardär, kelle politsei pidas kinni USA finantsturgudel ebaseadusliku tulu teenimise tõttu.

Suvel peeti kinni arvatav finantspüramiidi looja, teksaslane Sir Allen Stanford, keda võib oodata kuni 250aastane vangistus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. October 2009, 12:39
Otsi:

Ava täpsem otsing