Taani Jysk näeb Balti kriisis võimalusi

19. oktoober 2009, 15:10

Tänane Taani majandusleht Börsen kirjutab,
kuidas Balti kriis mõjutab Taani firmasid, millest sugugi mitte kõik ei kurda –
Jysk näiteks leiab, et laienemiseks on hetk praegu nii Balti riikides kui mujal
Euroopas päris soodne.

„Kui selleks muskleid on, siis on tark praegu laienemisstrateegiast kinni pidada,“ ütles lehele Jyski kommunikatsioonijuht Jonas Schröder. Eriti Balti riikides on laienemine praegu odav – rendihinnad on all ning paremad asukohad kergemini kättesaadavad.

Tarbimine on Balti riikides küll järsult vähenenud, kuid Jyski madalale hinnale rõhuv kontseptsioon töötab kriisi ajal konkurentidest paremini. „Teoreetiliselt suurendame Balti riikides oma turuosa,“ ütles Schröder. Konkurentide käive kukub Jyski omast rohkem.

Eeloleval majandusaastal tahab Jysk Euroopas avada 140 uut kauplust praegusele 1565 poele lisaks. Balti riikides on Jyskil praegu 23 kauplust, neist kuus Eestis.

Teistest lehe küsitletud Taani firmadest möönab õlletootja Royal Unibrew Läti ja Leedu müügi juht Marius Kirstutass, et mullusega võrreldes on müügimahud praegu viiendiku võrra väiksemad. Kui õlleturg on seni kriisis päris hästi vastu pidanud, siis põhiosa langusest on tulnud mahlade, nektarite ja karastusjookide segmendist. Turult taandumise plaane aga pole. „No way,“ on mehe vastus.

Balti riikide kasvav huvi energia kokkuhoiu vastu on samas loomas uusi ärivõimalusi uutele Taani firmadele, nagu Grundfos, Danfoss ja Rockwool.

„Kui olla veidi küüniline, siis kätkeb Balti kriis Taani firmadele mitmeid võimalusi. Tootmissisendite hinnalangus ja palkade alanemine tähendab, et piirkond on jätkuvalt atraktiivne kas või allhanke tellimiseks,“ ütles Taani tööstus-kaubanduskoja konsultant Sören Büchmann.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. October 2009, 15:23
Otsi:

Ava täpsem otsing