Briti müüs edukalt 50-aastaseid võlakirju

21. oktoober 2009, 20:00

Suurbritannia suutis korjata 7 miljardit
naela võlakirjade müügiga, mis tähtaeguvad alles 50 aasta pärast, vahendab
Bloomberg.

See on pikim võlakirjade tähtaeg, mille üks Euroopa riik sel aastal on väljastanud. Võlakirjade tootlus on 2 baaspunkti väiksem, kui praegu olemasolevate võlakirjade oma, mis lõppevad aastal 2055. Nõudlus uute võlakirjade järele, mis lõppevad jaanuaris aastal 2060, oli suur ning tellimused sellele lähenesid müüki koordineeriva Bank of America andmetel 10 miljardile naelale.

„Pikaajalised võlakirjad on päeva parim pakkumine ja täna oli see eriti isuäratav,“ märkis Commerzbanki intressitoodete strateeg Peter Schaffrik, kes varasemalt prognoosis, et võlakirjadega kogutakse vaid 3 kuni 5 miljardit naela. „See on tohutu edu,“ tõdes Schaffrik.

Suurbritannia on viimane Euroopa riik, kes müüb võlakirju läbi pankade grupi, mis lubab müüki paremini laiendada kõikjale. Rekordilise avaliku laenuga püüab kuningriik rahastada meetmeid, mis peaksid majanduse mitmekümne aasta valusaimast kriisist läbi aitama. Sel aastal on Suurbritannia müünud võlakirju juba 23,4 miljardi naela eest, kuid aastaseks sihtmärgiks on 25 miljardit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. October 2009, 20:00
Otsi:

Ava täpsem otsing