Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rõivas: oluline on riigi rahanduslik stabiilsus

21. oktoober 2009, 17:53

Kommenteerides täna riigikogus esimese
lugemise läbinud 2010. aasta riigieelarve seaduse eelnõu, ütles
rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas, et on tulnud teha kiireid kui ka
valusaid otsuseid.


’’Selle eelarve koostamine on olnud tavapärasest raskem. 2010. aasta eelarve pole mitte soovide kogum, vaid ülevaade valitsuse tegelikest ja vastutustundlikest valikutes raskes olukorras,’’ edastas reformierakonna fraktsioon Rõivase sõnu.
Rõivase sõnul on järgitud ranget eelarvepoliitikat ning see on meid kriisis hästi aidanud. „Eesti on üks väheseid riike Euroopa Liidus, kus valitsus pole pidanud praeguses ülemaailmses finantskriisis kulutama pangandussektori päästmiseks maksumaksja raha,“ ütles Rõivas. „Need on meie eelised, mis annavad alust loota, et me väljume majanduskriisist tugevana’’.
Globaalse majanduskriisi tingimustes ei saa olla tähtsamat ülesannet kui riigi rahandusliku stabiilsuse tagamine. Rahanduslik stabiilsus täna võimaldab tulevikus suuremate tagasilöökideta rahastada haridust, tervishoidu ja julgeolekut, samuti lubab maksta sotsiaaltoetusi ja palku ning laseb investeerida ja arendada.
Riigieelarve tekkepõhine puudujääk on 5,2 miljardit krooni ning valitsussektoril tervikuna 6,2 miljardit krooni ehk 2,95 protsenti SKPst. Omavalitsuse puudujääk väheneb tänu kehtestatud laenupiirangutele 0,6 miljardini. Üksikute suuremate ja jõukamate omavalitsuste defitsiidi tulemus on kärped mujal ja vähem jõuka Eesti arvelt.
Rõivase sõnul ei tohi Eesti sisendada endale mõtet, et kogu meie pingutus on tehtud eurotsooni pääsemise nimel. ’’Oleme astunud samme, mida peaksime muutunud oludes astuma niikuinii. Euro on vaid boonus, mille väärtust on raske üle hinnata. See on kvaliteedimärk, mis teeb meid majanduskeskkonnana arusaadavaks ja usaldusväärseks ka kaugemalt vaadates.’’

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. October 2009, 17:53
Otsi:

Ava täpsem otsing