Kolmapäev 26. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pihl: Rahumägi saanuks politseid iga kell väljapressimisest teavitada

23. oktoober 2009, 15:03

Kaitsepolitsei kauaaegne peadirektor Jüri
Pihl ütles Äripäevale, et nn kapo-komisjoni esimehel Jaanus Rahumägil olnuks
imelihtne teavitada väidetavast väljapressimisest mõnda Eesti
julgeolekuteenistuse juhti.

Miks ta seda ei teinud, vaid räägib alles tänase Äripäeva veergudel "väljapressimisest", on ekskapolase arvates kummaline.

"Rahumägi puhul on ju tegemist väga, ma ei tahaks öelda julgeolekueksperdiga, aga ta töötab ju kaitsepolitsei kontrollikomisjoni esimehena. Ta puutub seal kokku kõige tundlikumate tegelaste ja teemadega ning kohtub kogu aeg kõigi meie jälitus- ja julgeolekuasutuste juhtidega. Nii et... Ma arvan, et temal on seda probleemi, kui keegi tema suhtes üritab kuritegu toime panna, väga lihtne lahendada," märgib Pihl.

Kapo eksjuht ütleb, et tema küll käituks seaduskuuleka kodanikuna ja pöörduks kas politseisse või prokuratuuri, kui keegi üritaks tema suhtes kuritegu toime panna.

Kas kaitsepolitsei ja riigiprokuratuur peaksid algatama kriminaaluurimise, et juhtunule võimalikult detailselt valgust heita ja erinevad spekulatsioonid lõplikult kummutada?

"No ma ei tea... Peaksin asjaolusid teadma, et vastata. Ma ei ole seda lugu täna veel kahjuks jõudnud lugeda. Andke andeks!" jääb Pihl eksluurajale omaselt diplomaatiliseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2009, 10:38
Otsi:

Ava täpsem otsing