Paet Riias: masu Eesti strateegilist kindlust ei kõiguta

24. oktoober 2009, 16:00

Välisminister Urmas Paet tõi täna
Riias toimunud välis- ja julgeolekupoliitika teemalisel konverentsil välja, et
hoolimata majanduskriisist pole Eesti strateegiline kindlustunne kõikuma
löönud.

Paet tõi esile, et Eesti ja Balti riigid osalevad ajaloos esimest korda oma esindajaga NATO uue strateegilise kontseptsiooni väljatöötamisel. „Eesti strateegiline kindlustunne ei ole majanduskriisi tõttu kõikuma löönud. Näiteks osaleme aktiivselt NATO strateegilise kontseptsiooni väljatöötamisel,“ rääkis Paet. „Samuti oleme peagi liitumas Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooniga (OECD) ning oleme lähedal ka Maastrichti kriteeriumite täitmisele ja eurotsooniga liitumisele,“ ütles ta.

Paet rõhutas, et energiajulgeolekuga seotud teemad on strateegiliselt olulised kõigile Põhja-Euroopa piirkonna riikidele. „Ei ole kahtlust, et edasise energiakindluse huvides tuleb pingutada Balti ja Põhjamaade energiaturu ühendamiseks ja välja töötada selleks vajalik infrastruktuur,“ märkis Paet. „Ühise energiaturu eelduseks on näiteks Eesti ja Soome vahelise Estlink 2 ühenduse valmimine,“ lisas ta.

Paet toonitas, et oodatav Läänemere strateegia heakskiitmine Euroopa Nõukogus eeloleval nädalal annab Balti mere piirkonna riikidele suurepärase lähtepunkti veelgi sihipärasemaks ja koordineeritumaks koostööks. „Muutuvas maailmas tuleb uute väljakutsetega kohaneda selleks, et tagada majanduslik areng, sotsiaalne heaolu ja turvalisus. Praegu on just õige aeg seada tulevikusihte ning olla avatud uute võimaluste leidmiseks ja nende kasutamiseks,“ ütles Paet.

Riia konverentsil Põhja-Euroopa strateegilise julgeoleku ja kindlustunde tagamisele keskendunud paneelis esinesid lisaks Eesti välisminister Urmas Paetile ka Läti välisminister Maris Riekstins, Luksemburgi välisminister Jean Asselborn, German Marshalli Fondi Brüsseli esinduse tegevdirektor Ronald Asmus, Rootsi Kaitseuuringute Keskuse vanemanalüütik Rober Daisjö ning Taani Välissuhete Instituudi vanemuurija Pertti L. Loenniemi

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. October 2009, 16:00
Otsi:

Ava täpsem otsing