Marcel Vichmann: Aivar Tuulbergil on huvi TOPi investeerida

25. oktoober 2009, 13:13

Arco Vara müüs eelmisel
nädalal kahjumiga Marcel Vichmanni ja Olav Miili ettevõtetele oma osalused
TOPis, Floriston Grupp OÜs ja Arco Ärikeskuse OÜs. Vichmanni sõnul on võimalik,
et nad müüvad oma osalused peagi edasi.

„Arco müüs oma 50 %lised osalused maha, sest Arcol oli vaja (panga)kohustustevaba raha, ja raha Arcole nendest objektidest ehk siis oma 50 %listest osalustest viimaste aastate jooksul ei ole minu teada laekunud. Küll aga on, eriti TOPis, olnud palju aktsionäridevahelisi probleeme. TOPi teine osanik, Regati Valduste OÜ on nõudnud Arcolt üle 30 miljoni krooni tasumist TOPi endiste Arcomeelsete juhtide pattude lunastamiseks. Vastavalt kokkuleppele sai nüüd Arco Vara ja tema tänased juhid sellest kohustusest priiks,“ märkis Vichmann ja lisas, et on küllalt tõenäone, et kõigi objektide, aga eelkõige TOPi puhul kasutab teine 50 %ne aktsionär oma sisulist ostueesõigust. „Vähemalt TOPi puhul on Aivar Tuulberg, Urmas Uustal ja Raivo Rand ilmutanud tõsist huvi TOPi täiendavalt investeerida, ja meil Olav Miiliga ei ole kavatsust sellele vastu olla,“ lausus suurettevõtja.

Vichmanni andmetel on Arco Vara üritanud nimetatud osalusi müüa kevadest saadik, kokkulepitud hind ja tingimused olid nüüd lõpuks lihtsalt sellised, kus poolte huvid ja võimalused lõpuks kokku said. „Õiglane hind on see, mida turul ollakse vastaval ajahetkel samadel tingimustel nõus maksma. Ma arvan, et lepingutes sätestatud hind vastas hinna kokkuleppimise hetkel lepingu eseme väärtusele, lisaks on Arco Varal vastavalt lepingute tingimustele võimalik teenida täiendavat tulu kui majandussituatsioon paraneb. Täna, ma kardan, on objektide õiglane hind juba väiksem kui me maksma peame. Vaatamata sellele täidame oma kõik kohustused,“ kommenteeris Vichmann küsimust, kas osaluste eest maksti õiglast hinda. Osalused said tema sõnul ostetud eelkõige eesmärgil lõpetada omanikevahelised vaidlused TOPis ja Floristonis, ja hind tundus vaidlustevabaks investeerimiseks olevat mõistlik.

Arco Vara müüs eelmisel nädalal osalused Tallinna Olümpiaspordikeskuse ASis, Floriston Grupp OÜs ja Arco Ärikeskuse OÜs Marcel Vichmanni ja Olav Miiliga seotud firmadele, kandes 150 miljonit krooni kahju. Tehingu hind oli 172 miljonit krooni, sellest 55 miljonit krooni on ostu-müügi eest tasutav summa ja 117 miljoni eest antakse üle olemasolevaid nõudeid müüdavate ettevõtte vastu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2009, 12:18
Otsi:

Ava täpsem otsing