Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Juhid lõid palgakärpe peale uue firma

Siim Sultson 26. oktoober 2009, 00:00

"Me ei väljunud korraga, see oli küll ühel päeval. Ma ei tea, mida omanik plaanis, kuid meie küll seda ei plaaninud. Meie nägemused ei klappinud," oli seletusega kimpus Laomaailma reedel ametist lahkunud tegevdirektor Raivo Paiste.

"Minu jaoks on firma eelkõige inimesed," püüdis ta jääda diplomaatiliseks. Koos Paistega läksid Laomaailmast ka müügidirektor, ostujuht, raamatupidaja, IT-arendusjuht ja projektijuht-jurist.

Majandusraskustesse sattunud Laomaailma juhtkonnal oli eksjuhi sõnul tekkinud omanikuga eriarvamus, kuidas olukorda lahendada. Paiste ise kinnitas, et temal polnud plaanis firmat hüljata.

"Septembriks oli Laomaailm jõudnud seisu, kus kärped olid hädavajalikud. Juhtkond ei pidanud kolmekuulist 10protsendilist palgakärpe ettepanekut põhjendatuks ja lahkus," tõdes Tuisk. "Kui pikalt lahkumist plaaniti, ma ei tea. See tuli ikka ootamatult."

Lahkumine selgus kuu aega tagasi, nüüdseks on tema kinnitusel ettevõtte töö ümber korraldatud.

Paiste sõnul on neil meeskond koos, kellega loodi uus firma Cubical OÜ. "Me ei ole Laomaailmale konkurendid, vaid see oli pigem hargnemine," seletas ta. Saime enda hallata PVC-hallid, laoelektroonika ja printerid, lisas Paiste.

"Pigem said lahkujad kaasa selle, mis Laomaailmale jõukohane polnud," kommenteeris Tuisk, kelle sõnul ei viinud lahkujad kaasa kliendibaasi ega saladusi.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:17
Otsi:

Ava täpsem otsing