Soome juhib üleilmset jõukuse indeksit

26. oktoober 2009, 11:40

Soome on maailma kõige jõukam rahvas, mitte
ainult rahalises mõttes, vaid ka oma demokraatia ja valitsemise taseme poolest,
selgus Londonis asuva uuringuid teostava firma Legatum kokkupandud heaolu
indeksist.

Soome võttis esimese koha kolmandat aastat järjest, kirjutab ft.com. Temale järgnesid Šveits ja Skandinaavia riigid Rootsi, Taani ning Norra. Zimbabwe maandus viimasel kohal kohe pärast Sudaani ja Jeemenit.

Ameerika Ühendriigid said TOPis üheksanda koha, lüües Suurbritanniat, Saksamaad ja Prantsusmaad. Neli viiendikku esikahekümne seas olevaist riikidest olid kas Põhja-Ameerikast või Euroopast.

Legatum teatas, et nad üritavad propageerida mitte niivõrd materiaalset heaolu, vaid selliseid jõukuse näitajaid nagu tervis, vabadus, turvalisus ja poliitiline juhtimine. Legatumi uuring on jätkuks septembris Prantsuse presidendi Nicolas Sarkozyi avaldusele, kus ta ütles, et riikide SKPd ei näita piisavalt heaolu taset.

"Sarkozy on aidanud edendada diskussiooni," ütles Legatumi vanem asepresident William Inboden. "Meil on vaja laiemat mõõtskaalat, et välja selgitada, mis töötab ja mis mitte," lisas ta.

Uuringu tulemused toetavad mõttetera "raha eest ei saa osta õnne". Maailma kõige vaesemates riikides ei ole raha kaugeltki see vahend, mis tagaks rahulolu, kui see on rikkamates riikides.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2009, 11:40
Otsi:

Ava täpsem otsing