Kobin müüs oma Smart City Groupi aktsiate riismed Mainorile

Kadrin Karner 27. oktoober 2009, 00:00

Väärtpaberite keskregister näitab, et tänavu oktoobris on liikunud 1,46 miljonit Smart City Groupi aktsiat ehk täpselt sama hulk, mis jäi Kobinile alles pärast 34 miljoni kroonisest laenust vabanemist. Pärnits kinnitas Äripäevale aktsiate liikumist. "Kobin müüs aktsiad Mainorile ära," sõnas ta. Tema ütlusel oli tehingu algatajaks Kobin.

Samuti kinnitas Pärnits, et tema ja Kobini vaheline arbitraaþikohtus käimine on sellega lõpule jõudnud. "Jah, see on üks suurem kokkulepe, et kõik vastastikused suhted ära klaarida," vastas Mainori suuromanik küsimusele, kas see oli üks kokkuleppe osadest.

Kobin kohtuasja kommenteerida ei soovinud, andes e-kirja vahendusel mitmele küsimusele ühiseks vastuseks, et "töö käib".

Tehingu väärtust Ülo Pärnits konfidentsiaalsusele viidates kommenteerima ei soostunud. "Sellest ma rääkida ei tohi," lisas ta.

Septembri lõpus rääkis Pärnits Äripäevale, et neil oli Kobiniga kokkulepe, et Kobinile kui Ülemiste City praeguseks endisele tegevjuhile saab osaks 10 protsendi suurune osalus Ülemiste City emafirmas Smart City Group. Äripäeva hinnangul oli selle motivatsioonipaketi väärtus umbes 140 miljonit krooni.

Kohtusse pöörduti aga pärast seda, kui Kobin lahkus kokkulepitust veidi varem Ülemiste City tegevjuhi kohalt ning Pärnits tema aktsiaosaluse kaitseks aktsionäride lepingu sõlmis.

Nii Kobin kui ka Pärnits kinnitasid, et lepingu mõte on kaitsta väikeaktsionäri huve suuraktsionäri eest. Pärnitsa sõnul leidis Kobin aga nimetatud lepingust kolm punkti, mille arbitraaþikohtus vaidlustas. Iga punkti väärtus oli kaks miljonit krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:17
Otsi:

Ava täpsem otsing