Valgamaa edukaimad ettevõtted

Rivo Sarapik 27. oktoober 2009, 00:00

Eha Metalli- ja Puidutooted üks omanikest ja tegevjuht Kaupo Roop on seda meelt, et tulusaks tegevuseks vanaviisi edasi toimetada ei saa.

Küsimustele vastab tulundusühistu Eha Metalli- ja Puidutooted üks omanikest ja tegevjuht Kaupo Roop.

Eha Metalli- ja Puidutooted käive ja kasum kasvasid 2008. aastal vastavalt 17 ja 69% võrra. Kuidas tulemustega rahule jäite?

Eks tulemused saaksid alati paremad olla, aga ületasime plaane.

Mida käibelt-kasumilt sel aastal ootate?

2009. aastal tuleb pool sellest, mis oli mullu. See on isegi suhteliselt hea, oleks võinud hullemini minna, olime hullemaks valmistunud. Kartsime, et mullusest käibest jääb alles 35-40% , aga oleme hästi vastu pidanud. Väga hull on alles ees, eks talv määrab, kes jääb ellu.

Mis saab Eesti majanduses järgmisel aastal - jätkub langus, stabiliseerume või tuleb tõus?

Häid tulemusi enne kevadet ei oota. Esimene kvartal tuleb ikka väga nutune. Selleks ajaks on paljude toodetel valmis toodetu mahud ammendatud ja turul tekib puudujääk.

Mida teistmoodi olete teinud, et kriisist välja tüürida?

Aasta alguses olime sunnitud koondama ja see oli ebameeldivaim osa. Praeguse seisuga vajaksime isegi paari töötajat juurde, aga praegu ei julge ega riski võtta. Müügis oleme aktiivselt uusi võimalusi otsinud, näiteks internetist. Oleme oma reklaame spetsiaalsetesse foorumitesse pannud, kus käivad soomlased, Kesk-Euroopa riigid ja teised. Tagasiside sealt on olnud positiivne. See on meile muidugi uusi probleeme tekitanud, näiteks logistikas, sest tagasikoormaid Euroopast pole. Uusi nišše oleme ka otsinud ja leidnud ning tootmist efektiivsemaks timminud.

Millised on järgmisel aastal maakonna ja sektori suuremad ohud ja võimalused?

Olen seda meelt, et kõik sõltub firmadest endist. Ehk kui hästi suudetakse tulusid juurde leida. See on ainus variant, sest traditsioonilise töö juurde jääda ei saa, siis ei tule midagi välja. Uppuja päästmine on ikka uppuja enda asi ja kui tahta võita, peab olema valmis kaotama. Maakonnale on oluline, et on oma ala fanaatikuid, kes ei mõtle ainult rahale. Siis elab maakond ka edasi. Kuskil pole praegu meelakkumine.

Metoodika Lähteandmed on kahe viimase majandusaasta müügitulu, kasum/kahjum enne makse ja omakapital kokku aasta lõpus.

TOPi pääsemiseks peab ettevõte asuma või omama tootmistegevust vastavas maakonnas ning olema tegutsenud vähemalt kolm viimast aastat.

Näitajate põhjal reastati ettevõtted edetabelitesse.

Kogu Valgamaa ettevõtete edetabel www.aripaev.ee/top

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:17
Otsi:

Ava täpsem otsing