FT: Pinge ajab pankurid kokaiini tarvitama

28. oktoober 2009, 10:50

Vaatamata kasvavale töötusele ja
alanevatele palkadele on kokaiini tarvitamine kõrgemapalgaliste professionaalide
seas muutunud tõsiseks probleemiks, seda eriti finantsvaldkonnas, kirjutab
Financial Times.

Londoni Priory psühhiaatriahaigla meditsiinidirektor Neil Brenner tunnistas majanduslehele, et pankurite arv, kes tema juurde ravile tuleb, on viimasel kolmel aastal märkimisväärselt kasvanud. "Usun, et see on Londonis endiselt suur probleem," märkis ta.

Eile sõnas Brenner parlamendi siseasjade komitees esinedes, et finantssektoris töötavad inimesed satuvad kokaiini kuritarvitamisega pahuksisse suurema tõenäosusega kui teiste eluvaldkondade esindajad. "Neil on väga pingeline töö ning tihti hakkavad nad seda tarvitama mitte enda premeerimiseks, vaid pigem n-ö käimashoidmiseks," hindas ta.

Viimased uuringud näitavad, et britid on Euroopas kõige usinamad kokaiinitarvitajad, seal on hinnanguliselt miljon inimest viimasel aastal kokaiini kasutanud ning umbes 12 000 inimest on praegu oma sõltuvusega ravil.

Arsti sõnul mõjutab kokaiiniprobleem kõiki finantsteenuste tööstuse tasemeid alates tegevjuhtidest kuni lihttöölisteni välja. Hiljutine finantskriis on ilmselt kasvatanud survet pankuritele pöörduda produktiivsuse kasvatamiseks narkootikumide juurde. "Kui inimesed peavad töötama sedavõrd palju rohkem, aitab kokaiin nii taluda pinget, kui pakub lõõgastust," sõnas heategevusasutuse Action on Addiction juht Nick Barton majanduslehele.

Siiski märgivad meditsiinieksperdid, et alkoholi kuritarvitamine on võrreldes teiste ainetega jätkuvalt suurim probleem.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. October 2009, 11:47
Otsi:

Ava täpsem otsing