Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Milder: järgmises kvartalis tulevad paremad tulemused

28. oktoober 2009, 17:51

Kuigi praegustes oludes on käibe
ennustamine tänamatu tegevus, arvas Baltika Grupi juht Meelis Milder siiski, et
stabiliseerunud müük, paranenud marginaalid ja kulude vähendamine võib Baltika
Grupile tuua järgmises kvartalis positiivsed tulemused.

„Viimasel ajal on kulutused vähenenud. Enda jaoks on hea märk, et tagasihoidlike sissetulekute juures on tulud ja kulud enamvähem tasakaalus,“ lausus Milder.

Milderi sõnul on Baltika sarnases olukorras teiste jaekaupmeestega – enda kulusid suudab ettevõte kontrollida, aga tarbimist on keeruline praeguses majanduslikus olukorras elavdada.

„Inimeste tarbimisharjumused on tänaseks väga palju muutunud – enam ei tehta emotsionaalseid ega hooajalisi oste, hooaja alguse müüki raskendas ka ebatavaliselt soe augusti lõpp ning september,“ tõdes Milder.

Milder arvates suurenesid Ivo Nikkolo müüginumbrid tänu uutele müügipindadele. „Tegu on väikse brändiga, kes sai kõvasti pinda juurde. Neid tulemusi tuleb vaadata vastavalt müügipinnale,“ sõnas Milder. Ta lisas, et Nikkolo tooted kuuluvad premium hinnaklassi. Selle hinnaklassi tarbijad pole kitsastes oludes niivõrd kõvasti pihta saanud.

Praegu vähendab Baltika müügipindasid. „Kindlasti ei saa suletud poodide arvu võrrelda näiteks Arcoca või Olympicuga, kes peaaegu pooled oma esindustest sulgesid,“ lausus Milder.
Need rõivapoed, mille rendilepingud tehti veel headel aegadel, soovitakse vaatamata kehvale olukorrale siiski avada. Möödunud nädalal avas Baltika Ukrainas kaks uut poodi.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. October 2009, 18:30
Otsi:

Ava täpsem otsing