Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

BÖRS: Vindumise järel ka üks tõusupäev

29. oktoober 2009, 22:13

Neljapäeval pakkusid USA peamised
aktsiaindeksid juba mitu päeva kestnud langusele vahepala tõusu näol. Tõusu
ajendiks oli SKP näit.

Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis 2,1 protsenti, 9963 punktile. Nasdaq tõusis 1,8 protsenti, 2098 punktile. Laiem S P 500 indeks tõusis 2,3 protsenti, 1066 punktile.

USA majanduskasv oli pealkirjanumbri järel teises kvartalis annualiseeritult võrreldes eelnenud teise kvartaliga 3,5 protsenti ja võimsam, kui analüütikud on prognoosinud. Paraku ei vaadata peaaegu kusagil maailmas majanduskasvu annualiseeritult. Pikema tuhnimise peale selgus, et kui vaadata majanduses toimunud arenguid sedasi, nagu meie seda harjunud oleme ehk III kvartali tulemust võrreldes läinud aasta kolmanda kvartaliga, siis USA majanduses ei olnud mingit kasvu. Majanduslangus vähenes, kuid langus on langus. Kui esimese kvartali aastaseks languseks oli 3,3 protsenti ja see kiirenes II kvartalis 3,8 protsendile, siis kolmandas kvartalis langustempo esialgsetel andmetel aeglustus 2,3 protsendini.

Aktsiaturgudel hakkas juba vaikselt tekkima oht, et kui langus oleks ikka kestma jäänud, võinuks mingi aeg langus asenduda kukkumisega, kui arg raha oleks aktsiatest lahkunud. Kasumivõtt ei ole kunagi patuasi ja kahjumite piiramine samuti. Pikaajaliselt võib sellest jääda mulje kui tõmblemisest.

Täna tuli taas mitmete ettevõtete tulemusi, mis olid paremad, kui analüütikud olid prognoosinud. Nendeks olid näiteks Motorola, Procter Gamble, Newmont Mining ja Kellogg.

Motorola aktsia hind tõusis 9,8 protsenti, 8,74 dollarile. Procter Gamble aktsia võttis hinnas juurde 3,9 protsenti ja maksis 59,48 dollarit. Kelloggi aktsia hind tõusis 2,7 protsenti, 51,36 dollarile. USA suurima kullakaevandaja Newmont Miningu aktsia hind tõusis 3,6 protsenti, 43,01 dollarile.

„Aktsiaralli ei ole läbi,“ ütles LPL Financiali peastrateeg Jeffrey Kleintop Bloombergile. „Aktsiaturg võib pidutseda. See oli tähtis kindlust tõstev uudis, iseäranis väikeinvestoritele.“

„Neljas kvartal tuleb karude Waterloo,“ ütles PNC Wealth Managementi peainvesteerimisstrateeg William Stone. „Meil on nii majanduse taastumine USAs kui ka üleilmselt ning me hakkame nägema käibekasvu, kuna käib majanduse taastumine.“

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. October 2009, 22:13
Otsi:

Ava täpsem otsing