Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rubla nõuab Alta pankrotti, Alta süüdistab Rublat väljapressimises

Hannes Sarv 30. oktoober 2009, 00:00

"Meile on selge, millega siin tegu on," ütles Alta Capitali jurist Anton Sigal eile Harju maakohtus. "Üks võlausaldaja on otsustanud meid survestada ja üritab sisuliselt toime panna väljapressimist," kõlas tema seisukoht. Sigali väitel on Rubla omandanud Alta Foods võlakirjad eesmärgiga kaitsta teise juriidilise isiku, Luterma, huve. "Võlakirjad omandati eesmärgiga esitada pankrotiavaldus," sõnas Sigal.

Rublat esindanud vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmetsa sõnul tuleb Alta Foods vaidlust Lutermaga ja sama ettevõtte vaidlust Rublaga käsitleda siiski eraldi. "See on ka selline natuke omapärane võte," ütles ta Sigali väite kohta.

"Võlgnik võib asuda oma vara raiskama, välja kandma, tegema raskeid juhtimisvigu," ütles Mägi. Seda, et Alta Foods on raha raisanud, illustreeris Mägi näitega 100 miljoni kroonise nõude pantimisest. "Võlgnik on 100 miljoni kroonise nõude võõrandanud ja seda me ei näe, et selle eest oleks makstud," ütles ta.

"Panditud on 100% nõudest," ütles Alta Capitali jurist Anton Sigal ja selgitas, et ühel juhul on pandi juriidiline vorm tagatise loovutamine. Nõude pantimisega vähendas Alta Foods 65 miljoni krooni võrra oma kohustusi teiste grupi ettevõtete ees, lisas Sigal.

Otsuse, kas pankrotimenetluse algatamiseks on alust, teeb kohus järgmisel kolmapäeval.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:17
Otsi:

Ava täpsem otsing