Rubla nõuab Alta pankrotti, Alta süüdistab Rublat väljapressimises

30. oktoober 2009, 07:52

Oliver Kruuda juhitav Rubla nõuab võlakirju
emiteerinud ja nende lunastamisel hätta jäänud Alta Foodsi pankrotti, aga Indrek
Rahumaa juhitava Alta esindajad tõlgendavad seda kui väljapressimist -
pankrotiavalduse põhjuseks nende arvates 100 miljoni krooni vaidlus Lutermaga.

"Meile on selge, millega siin tegu on," ütles Alta Capitali jurist Anton Sigal eile Harju maakohtus. "Üks võlausaldaja on otsustanud meid survestada ja üritab sisuliselt toime panna väljapressimist," kõlas tema seisukoht. Sigali väitel on Rubla omandanud Alta Foods võlakirjad eesmärgiga kaitsta teise juriidilise isiku, Luterma, huve. "Võlakirjad omandati eesmärgiga esitada pankrotiavaldus," sõnas Sigal.

Rublat esindanud vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmetsa sõnul tuleb Alta Foods vaidlust Lutermaga ja sama ettevõtte vaidlust Rublaga käsitleda siiski eraldi. "See on ka selline natuke omapärane võte," ütles ta Sigali väite kohta.

"Võlgnik võib asuda oma vara raiskama, välja kandma, tegema raskeid juhtimisvigu," ütles Mägi. Seda, et Alta Foods on raha raisanud, illustreeris Mägi näitega 100 miljoni kroonise nõude pantimisest. "Võlgnik on 100 miljoni kroonise nõude võõrandanud ja seda me ei näe, et selle eest oleks makstud," ütles ta.

"Panditud on 100% nõudest," ütles Alta Capitali jurist Anton Sigal ja selgitas, et ühel juhul on pandi juriidiline vorm tagatise loovutamine. Nõude pantimisega vähendas Alta Foods 65 miljoni krooni võrra oma kohustusi teiste grupi ettevõtete ees, lisas Sigal.

Otsuse, kas pankrotimenetluse algatamiseks on alust, teeb kohus järgmisel kolmapäeval.

TAUST
Suvel kohustas Stockholmi Kaubanduskoja Arbitraažiinstituudi vahekohus Lutermat 100 miljoni kroonist ettemaksu, mille Alta Foods tasus Kalevi ja Tere tööstuste ülevõtmiseks, Alta Foodsile tagastama. Luterma vaidlustas otsuse Tallinna ringkonnakohtus.
Rubla ostis Alta Foods võlakirju augustis. Kuna võlakirjaomanikele oli nende omamise eest intress tasumata, võis nõuda nende lunastamist. Alta Foods seda ei teinud ja Rubla andis sisse pankrotiavalduse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. November 2009, 17:34
Otsi:

Ava täpsem otsing