Kobin: Ekspressil pole likviidsuskriisi!

02. november 2009, 17:05

Ekspress Grupi juht Gunnar
Kobin rõhutab, et grupp tegeleb rahaseisu tugevdamisega, et kõik oma
plaanid ellu viia, kuid kriisist kindlasti juttu ei ole.

Ekspress Grupp emiteerib ühe miljoni euro (15,6 miljoni krooni) eest võlakirju lunastamispäevaga 29. oktoober 2010, teatas ettevõte täna börsile. Võlakirjade väljalaskehind on 1000 eurot ning lunastushind 1100 eurot. Võlakirjaemisioon ei ole avalik ning võlakirjad ei kuulu noteerimisele börsil. Kaasatavaid vahendeid kasutatakse Ekspress Grupi likviidsuspositsiooni tugevdamiseks. Võlakirjadest tulenevate kohustuste täitmist tagab käendajana Hans H. Luik, kinnitas ettevõte.

Intervjuu Gunnar Kobiniga.

Börsiteade nimetab võlakirjaemissiooni põhjuseks likviidsuskriisi. Mida see Eesti Ekspressi puhul tähendab? Kas on oht, et Ekspressil võib loodetud rahata tekkida raskusi ka palga väljamaksmise, ajalehe trükkimise, maksude tasumise ja seniste laenude teenindamisega?

Ma ei tea, kas me oleme lugenud sama börsiteadet? Selles, millel minu nimi all on, likviidsuskriisist küll juttu pole. Pigem on öeldud, et me parandame sellega oma likviidsuspositsiooni, mis tähendab, et me vajasime ajutist kassareservi kuni plaanitud tegevused saavad ellu viidud. Kuna tegu on börsifirmaga, siis ei saa ma teile kahjuks rääkida, mida me plaanime, enne, kui me sellest avalikult teada anname.

Varem on Hans H Luik öelnud, et Ekspress Grupp võiks veel mingi osa grupi varast maha müüa. Mida sooviksite hetkel müüa ja mida tahate praeguses situatsioonis iga hinna eest hoida?

Olen oma tööleasumise järgselt püstitanud selge küsimuse – mis on Ekspress Grupi põhitegevus ning mis on kõrvaltegevused ning minu selge usk on, et kui me defineerime midagi kõrvaltegevuseks, on targem sellest loobuda ja saadud kapitali kasutada põhitegevuse edasiarendamisele. Jälle kord – kuna tegu on börsiettevõttega, ei saa ma teile rääkida midagi, millest me börsile teada ei anna või ei ole andnud.

Väidetavalt otsib investeerimispankur Kalle Norberg, mida Eesti meediast osta. Kas olete temaga kohtunud ja ostu-müügi läbirääkimisi pidanud? Kui jah, millises seisus need hetkel on? Miks otsustasite tehinguga oodata või loobusite?

Kalle on vahva mees põnevate ideedega. Kas ja mis nendest saavad, näitab tulevik.

Kas vastab tõele, et pank müüb praegu Eesti Ekspressile antud laenu?

Milline pank seda teeb? Ma tahaks seda osta! Tõsiselt! Kas te saaksite öelda, kelle poole ma peaks pöörduma?

Milline oleks Teie hinnangul alternatiivne rahastamisvariant, kui võlakirjaemissiooniga ei õnnestu koguda soovitud summat?

Võlakirja märkis üks meie aktsionäridest - DCF Fund (II) SICAV-SIF selle väljaandmise hetkel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2009, 17:12
Otsi:

Ava täpsem otsing