Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rohelised: parteide rahastamise muutmiseks vaja valitsuse initsiatiivi

02. november 2009, 13:01

Esmalt ootame, et justiitsministeeriumi
eestvedamisel tehtavad seadusemuudatuse ettepanekud saaks valmis ning loodame,
et valitsus näitab huvi erakondade rahastamise probleemi lahendamiseks, ütles
roheliste fraktsiooni juht Valdur Lahtvee.

"Kõigepealt me ootame ära, millise ettepanekuga tuleb välja valitsus GRECO soovituste rakendamiseks. Meie erakonnaga lähtume GRECO soovitustest ja leiame, et need on head ja ootame praegu valitsusepoolset initsiatiivi," selgitas ta.

Teisalt tunnistas fraktsiooni esimees konkreetsemalt rääkides, et "probleem on kahtlemata olemas" ning roheliste arvates oleks pidanud kõik reformierakondlaste erakampaaniakulud summeeritama reformierakonna kampaaniakuludes. Nagu seda oleme teinud meie, lisas ta. Lahtvee nimetas seaduseaugu olemasolu kahetsusväärseks.

GRECO soovitusi hoitakse tema sõnul aga veel justiitsministeeriumi poolt saladuses, kuid loodetavasti saavad need avalikuks lähipäevil, sest asjaga on kiire, märkis Lahtvee.

Reformierakonna mõnede liikmete käitumisest rääkides ütles ta, et "nad ei kandideerinud ju eraisikuna" ning lisas: "neil eraisikuna olid jah omad kulud, aga meie arusaamise järgi on mõte kogu selle valimisreeglistikul see, et ka kandidaatide oma taskust makstud kulud summeeritakse erakonna, mille nimekirjas nad kandideerivad, kuludena."

Äripäev paljastas 23. oktoobril, kuidas Reformierakonda kuuluvat kaks riigikogu liiget Jaanus Rahumägi ja Robert Antropov sattusid konflikti võlgade sissenõudjatega. Võlad pärinevad viimaste riigikogu valimiste eel tehtud kampaaniast. Võlanõudjad viitavad oma nõuetes sellele, et reformierakondlaste kampaaniat on rahastatud varjatult ja seadust rikkudes. Reformierakondlased ise kinnitavad, et nad on langenud väljapressijate ohvriks ja kõik on laim.

Teine Äripäeva lugu kajastas teemat, kuidas Euroopa Parlamendi saadiku, reformierakondlase Kristiina Ojulandi riigikogu valimiste kampaaniakulude eest tasus tema nõuniku firma. Tegu on poliitiku varjatud rahastamisega, sest erakonnaseadus keelab juriidiliste isikute annetused.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2009, 06:55
Otsi:

Ava täpsem otsing