Täna saab viimaste päeva esitada ideid Ajujahile

02. november 2009, 11:56

Täna on viimane päev oma uue
äriidee esitamiseks ettevõtluskonkursile Ajujaht, kus jagatakse välja miljon
krooni.

Ajujaht on Eesti suurim ettevõtluskonkurss, kuhu esitatud äriideed konkureerivad miljonile kroonile. Esmaspäeva hommikuks oli esitatud üle 900 idee, mis on pea kolm korda rohkem kui kahel varasemal aastal kokku. 2008. aastal esitas Ajujahile oma uudse äriidee 259 ettevõtjaks pürgijat, aasta varem 103.

Ajujahi toetaja, Nasdaq OMX Tallinna Börsi juhi Andrus Alberi sõnul on loomulik, et majanduslangus suurendab märkimisväärselt huvi oma ettevõtte asutamise vastu. "Pea tuhat inimest, kes on oma idee Ajujahile tänaseks juba esitanud, on kindel märk laiemast soovist ettevõtlusega tegeleda. Näeme seda ka läbi suurenenud huvi kasvuettevõtetele mõeldud börsi alternatiivturu First North vastu, kus meiega on viimastel kuudel võtnud ühendust rida ettevõtjaid," märkis ta.

Ajujaht on ettevõtluskonkurss, mis edendab Eesti noorte ettevõtlikkust ja aitab kaasa uuenduslike ja teadusmahukate ettevõtete loomisele. Ajujahile saavad oma ideesid esitada 1-7 liikmelised meeskonnad, kelle koosseisust pooled on vanuses 18-35 aastat. Esitatud ideedest valitakse välja parimad 20, kes läbivad arenguprogrammi.

Programmi lõpuks valmivad mentorite abil äriplaanid, mille alusel jagab žürii laiali auhinnafondi suurusega üks miljon krooni. Lisaks on parimatel võimalik osaleda järelprogrammis, kus pakutakse tuge ettevõtte asutamisel, arendamisel ja investeeringute leidmisel.

Ajujahi ideede esitamise tähtajaks on 2. november kell 23.59.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2009, 12:34
Otsi:

Ava täpsem otsing