Ettevõtjaks pürgijatel seitse korda rohkem ideid

03. november 2009, 11:16

Ettevõtluskonkursile Ajujaht 2010 esitati
seitse korda rohkem ideid kui aasta varem, kokku 1751. Kokku osaleb Ajujahi
meeskondades üle 3000 inimese, kes kõik soovivad konkureerida miljonikroonisele
auhinnale.

Ideede esitamine lõppes 2. novembril kell 23.59. Viimase tunni aja jooksul esitati igas minutis neli ideed. Tegemist on rekordilise osavõtjate arvuga, sest 2008. aastal esitas Ajujahile oma uudse äriidee 259 ettevõtjaks pürgijat, aasta varem 103. Konkursi IT süsteemid pidasid suurele koormusele vastu.

Suurem osa ideedest, 31% olid teenuste valdkonnast, järgnesid IT (16%), meelelahutus (14%) ja tootmine (14%), teatas konkursi läbiviija BDA Consulting.

Ajujahi peatoetaja, SEB juhatuse liige Riho Unt arvas, et suure hulga ideede seas on kindlasti palju ka neid, millest me edaspidi rohkelt kuuleme. “Väikeettevõtlus, ja eelkõige eksportivad ettevõtted on Eesti majanduse mootor. Uute ettevõtete asutamine on täna taas 2008.a alguse tasemel, vahepealne langustrend on pidurdunud. Ajujaht annab võimaluse anda oma äriplaanile kiirem start, kui see muidu võimalik oleks“

Homsest algab ideede hindamine, mille käigus valitakse välja parimad 150 ideed. Edasi pääsenud meeskonnad pääsevad oma ideesid detsembri alguses zürii ette esitlema.

Programmi lõpuks valmivad mentorite abil äriplaanid, mille alusel jagab zürii laiali auhinnafondi. Auhinnafondi suuruseks on üks miljon krooni. Lisaks on parimatel võimalik osaleda järelprogrammis, kus pakutakse tuge ettevõtte asutamisel, arendamisel ja investeeringute leidmisel.

Ettevõtluskonkursi "Ajujaht" eesmärgiks on aidata noori ettevõtjaid uuenduslike ettevõtete loomisel. Konkurssi viiakse läbi EASi teadlikkuse programmi raames, mida rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Miljonikroonise auhinnafondi panevad välja SEB, Elion, EMT, MicroLink, Ülemiste City, Eesti Arengufond, Tehnopol, Tallinna Ettevõtlusamet, Tartu linn, Skype, Heateo Sihtasutus, Webmedia ja Nasdaq OMX Tallinna börs. "Ajujahi" korraldajad on BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. November 2009, 11:16
Otsi:

Ava täpsem otsing