Kraft võib maksta turuliidri koha eest 16 miljardit rohkem

09. november 2009, 11:17

Maailmas suuruselt teine toiduainete tootja
Kraft Foods võib olla sunnitud tõstma oma pakkumist šokolaaditootja Cadbury
ülevõtmiseks 9,8 miljardi naela (16 miljardi dollari) võrra, kirjutab Bloomberg.

Kraft pakkus augusti lõpus Cadbury iga aktsia eest 300 penni rahas ja 0,2589 enda aktsiat, mis kokkuvõttes teeb aktsia reedese sulgemishinna järgi pakkumise mahuks 717 penni aktsia kohta. Cadbury lükkas pakkumise tagasi kui liiga väheatraktiivse aktsionäride jaoks.

"Kui nad pakuvad midagi vähemat 800 pennist, näitavad aktsionärid neile ust," lausus Cadbury aktsiad omava Rensburg Sheppardsi aktsiastrateeg John Haynes. "Olen üllatunud, et keegi teine pole Cadbury vastu huvi üles näidanud," lisas ta.

Kraft on öelnud, et tahab maailma suuruselt teise šokolaadi ja kommide tootja Cadbury ülevõtmisega tugevdada oma positsiooni globaalse toiduainetööstuse juhtivettevõttena, mille aastaseks käibeks kujuneks umbes 50 miljardit dollarit. Kraft on praegu šokolaadi ja kommide valdkonnas maailmas suuruselt neljas ettevõte ning üheskoos suudaks nad lüüa praegust liidrit Marsi.

Krafti võimaliku pakkumise suurendamise uudise peale kerkis Cadbury aktsia Londonis 0,3 protsenti, 760,5 pennile, mis on viimase nädala esimene tõus. Aktsia langes viimasel kahel nädalal spekulatsioonide tõttu, et Kraft on ülevõtmisest hoopis loobunud.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. November 2009, 16:23
Otsi:

Ava täpsem otsing