Tartu Ülikool alandab palgaastmete miinimummäärasid

10. november 2009, 13:29

Tartu Ülikool alandab kulude kokkuhoiu
eesmärgil 2010. aasta algusest palgaastmete miinimumpalgamäärasid kuni kümme
protsenti.

Ülikooli palgakomisjoni teatel on tulenevalt tulude olulisest vähenemisest vaja ülikoolis langetada miinimumpalgamäärasid. Ülikooli kümneastmelisel palgaskaalal vähendatakse miinimummäärasid kuuel kõrgemal palgaastmel ning mida aste kõrgemale, seda rohkem miinimummäär langeb.

TÜ palgakomisjoni liikme, rahvusvahelise ettevõtluse professori Urmas Varblase sõnul annab miinimumpalgamäärade langetamine ülikooli struktuuriüksuste juhtidele palgakulude kokkuhoiuks rohkem võimalusi. "Jätkuvalt on vajalik nii koosseisude ja töökoormuste ülevaatamine ning optimeerimine kui ka lisatasustamise otstarbekuse hindamine," rääkis ta.

Palgakomisjoni liige, loodus- ja tehnoloogiateaduskonna dekaan professor Peeter Burk märkis, et otsuse konkreetsete töötajate tasustamise kohta teeb struktuuriüksuse juht. "Kuid palgatasemete miinimumide alandamisega anname juhtidele lisavõimaluse tööjõukulusid ja seeläbi ülikooli kulusid tervikuna kokku hoida," lisas ta.

Riigi kavandatavad 2010. aasta eelarvekärped mõjutavad väga oluliselt ülikoolide põhitegevust, mis on teadus- ja õppetöö. Seetõttu tuleb Tartu Ülikooli järgmise aasta eelarve koostamisel arvestada märkimisväärse kokkuhoiuvajadusega. Ülikooli 2010. aasta eelarve koostamisel võetakse aluseks eeskätt arengukavas ja rakenduskavas kokkulepitud prioriteedid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. November 2009, 18:11
Otsi:

Ava täpsem otsing