SmartPOST sai aasta logistikaauhinna

Anne Oja 11. november 2009, 21:19

SmartPOST pälvis Logistika Aastakonverentsi raames välja antud aprillis käivitatud teenuse eest, mis võimaldab automaatide abil inimeselt inimesele pakke saata, teatas ettevõte.

230 osalejaga rahvahääletusel saavutas 2006. aastal asutatud SmartPOST sedavõrd tugeva tulemuse, et koht esikolmikus oli juba kindlustatud.

Auhinnavääriliseks hinnatud teenus seisneb selles, et üle Eesti mugavalt ligipääsetavatesse 36 pakiautomaati saab sisestada paki, mis samas automaadis toimuva kaardimakse järel toimetatakse järgmiseks päevaks teise automaati üle Eesti.

Automaadi teine oluline funktsioon on võimaldada internetist või postimüügikataloogist tellitu mugavat kättesaamist.

SmartPOSTi kasutajate ja pakiautomaatide arv kasvab pidevalt. „Pakiautomaadi eelisteks on soodne hind, kiirus ja mugavus- teenus on teistest soodsam, pakid liiguvad kiiremini ja automaatidele on kaubanduskeskustes kaua ja lihtsalt võimalik ligi pääseda,“ avas ettevõte juhatuse liige Arno Kütt pakiautomaadi edu saladusi.

Eesti on esimene riik maailmas, kus toimib automaadi abil inimeselt inimesele paki saatmise teenus. Smartposti pakiautomaatide võrguga sarnane võrk on lisaks Eestile rajatud ka Saksamaal, selle loojaks on maailma suurim kullerfirma DHL, kuid nende võrgus ei pakuta inimeselt inimesele pakkide saatmise võimalust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. November 2009, 21:19
Otsi:

Ava täpsem otsing