BÖRS: USA võtab kasumit 

Silvia Viidik 12. november 2009, 17:47

USA aktsiaindeksid on tänasel kauplemisel otsustamatult kõikunud edasi-tagasi ning ka praegu vaatavad eri suundadesse.

Ühest küljest tõstab kindlasti aktsionäride investeerimistuju paranev tööturg. Täna avaldatud raporti järgi langes ameeriklaste arv, kes esitasid avaldused töötuskindlustuse saamiseks, eelmisel nädalal 12 000 võrra 502 000 inimeseni võrreldes nädal varasema tulemusega.

Teisest küljest näitab maailma suurima jaeketi Wal-Mart ootusi petnud käive, et tegelikkuses pole tarbimine üldsegi sellisel määral paranemas, kui loodetud oli, kuigi aktsiakasum ületas analüütikute ootusi. Tegemist on siiski kõige massiivsema ketiga, kelle käibetulemusi peetakse indikaatoriks tarbijate käitumisele.

Wal-Marti vähemalt aasta aega avatud olnud poodides langes aastatagusega võrreldes, kuigi neljandaks kvartaliks ootab jaekett üheprotsendilist kasvu. Wal-Marti aktsiahind on praegu vähem kui protsendi võrra kerkinud.

Suuremat tõusutuhinat ja optimismi tõmbas tagasi ka Hiina peaminister Wen Jiabao, kes sõnas, et maailma ootab ees järk-järguline ja ebavõrdne paranemine.

„Kõige hullem on möödas,“ nentis Wen, kuid lisas: „Globaalne majandus hakkab paranema, aga tee täieliku tervenemiseni saab olema aeglane ja hüplik protsess.“

Korraliku, 32protsendilise ralli on teinud 3Com, kelle plaanib 2,7 miljardi eest üle võtta arvutitootja Hewlett-Packard. Ka kiibitootja Advanced Micro Devices on kerkinud 22 protsenti pärast teadet, et Intel maksab talle kohtuvaidluste lahendamiseks 1,25 miljardit dollarit.

Dow Jones tööstuskeskmine on langenud 0,37 protsenti, Nasdaq indeks on kerkinud 0,24 protsenti ja ka Standard & Poor’s 500 aktsiaindeks on langenud 0,47 protsenti.

Sektoritest on enim vajunud toormaterjalid 1,6protsendilise langusega, talle järgneb finantssektor 0,9 protsendiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. November 2009, 22:56
Otsi:

Ava täpsem otsing