Järvevana: meid jälitati ebaseaduslikult 

Tarvo Vaarmets 12. november 2009, 11:15

Täna Harju Maakohtus alanud maadevahetuse kohtuprotsessis osaleb süüdistatavana ka Järvevana, kelle tuvastatud ebaseaduslik jälitustegevus võib ettevõtte vastu jälitustegevuse käigus kogutud tõendid muuta lubamatuks.

Järvevana ja Toomas Annuse kaitsja vandeadvokaat Leon Glikman esitas kohtule Harju Maakohtu esimehe kirja vastuseks advokaadi järelepärimisele, teatas ettevõte börsile.

Kirjast lähtub, et Harju Maakohtu esimees määras oma käskkirjadega jälitustegevuse teostamise lubade andjaks kohtunikud Orvi Tali ja Eda Muraku mõlemal juhul alates 05.01.2009.

Kaitsja esitas dokumendid seoses sellega, et seaduse järgi saab jälitustoimingu loa anda kohtu esimees või tema poolt volitatud kohtunik. Kuna kohtunikud Orvi Tali ja Eda Murak said vastava õiguse alles käesoleva aasta 5. jaanuaril, puudus neil lubade andmise õigus ajavahemikus 14.12.05-17.08.06, mil nad on väljastanud üheksa jälitustegevuse luba.

Vastavalt KRMS p 111, arvukatele Riigikohtu lahenditele ja Euroopa Inimõiguste kohtu väljendatud seisukohtadele muudab igasugune menetlusnormide rikkumine jälitustegevuse lubade andmisel automaatselt lubamatuks jälitustegevuse käigus kogutud tõendid. Seoses sellega taotles vandeadvokaat Glikman ebaseaduslikult kogutud jaotusmaterjalide eemaldamist toimikust.

Järvevana kinnitas, et sõltumata kohtu seisukohast nende tõendite kasutamise
või mittekasutamise suhtes ning sõltumata kohtuotsuse tulemusest, kavatseb ettevõte kaitsta oma õigusi antud juhtumi raames kõigis kohtuinstantsides,
kuhu Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik või registreeritud äriühing on
õigustatud pöörduma.

Ühtlasi avaldas Järvevana lootust, et protsessi käigus ja tagantjärele ei ilmu välja seoses jälitustegevuse lubade andmisega mingeid uusi dokumente.

Järvevana kinnitas veelkordselt, et olles tutvunud kõigi seaduslikult ja ebaseaduslikult kogutud materjalidega, on ettevõte veendunud, et kõik ettevõtte teadaolevad maadevahetustehingud on sooritatud seaduslikult. 

Täpsema info saab dokumentidest:


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. November 2009, 12:07
Otsi:

Ava täpsem otsing