Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Roben: pealinnas kõik korterid müüdud

Katariina Krjutškova 14. november 2009, 09:14

Erilisi üllatusi kolmas kvartal ehitusturul ei pakkunud, kuid on märgata elavnemist elamispindade turul, mida võib siduda sellega, et endiselt tahetakse heasse asukohta kvaliteetset korterit ja samuti on vihjeid pankade laenupoliitika leebumise osas, ütles Merko Ehituse juhatuse esimees Tiit Roben.

"Meil ei ole täna ostjatele pakkuda Tallinnas mitte ühtegi korterit - kõik on müüdud," teatas Roben. Ta lisas, et Merko Ehitus teatab lähiajal mitme uue elamuarendusprojekti käivitamisest. Erinevalt majandusest tervikuna on Merko numbrite ees siiski pluss-märk.

"Merko Ehitus on oma arengut planeerides alati olnud pigem konservatiivne ja meie hinnangul ei ole ka praegu vaatamata mõningatele stabiliseerumise märkidele eriliseks hõiskamiseks Eesti majanduses  põhjust," nentis Roben.

Tema hinnangul järgnevad neljanda kvartali alguse teatud optimismlikele nootidele järgnevad tarbijakäitumisele väga raskelt 2010 aasta esimesed kuud. 

"Eufooriline liikumine euro poole võib meis tekitada põhjendamatuid ootusi üldise keskkonna paranemise suhtes, kuid need ei ole veel vähemalt järgmise aasta jooksul omavahel kuidagi seotud. Samas on optimistlikke noote majandusse kahtlemata tarvis, sest rahavarusid on tegelikult nii riigil, tugevamatel ettevõtetel kui ka eraisikutel olemas, napib otsustusjulgust," märkis Roben.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2009, 21:07
Otsi:

Ava täpsem otsing