Petturlikud ameeriklased andsid end üles

Silvia Viidik 17. november 2009, 19:23

Umbes 14 700 rikast ameeriklast, kes kardavad USA valitsuse edasiste sammude pärast maksuparadiiside ja neid kasutavate rikkurite suhtes, on liitunud maksuamnestia programmiga, vahendab Reuters.

Liitumine Maksuteenistuse amnestiaprogrammiga oli ennenägematu ja liitunute lõpparv ületas agentuuri esialgsed prognoosid oktoobris kahekordselt. Maksuameti eelpoolmainitud amnestiaprogramm pakkus maksuparadiise maksude vähendamiseks kasutanud ameeriklastele võimaluse end ise üles anda ja deklareerida varjatud pangakontod ja varad ning saada seeläbi kergem karistus.

Programm lõppes oktoobriga ning Maksuameti voliniku sõnul olid viimased päevad eriliselt vilkad ja end registreerida püüdis erakordne inimhulk.

Programmiga liitunute deklaratsioonidest võib lugeda, et lisaks pangakontodele Euroopas, Šveitsis, oli varasid peidetud enam kui 70sse riiki.

Kuigi amnestiaprogramm on läbi saanud, julgustas volinik ameeriklasi endiselt end üles andma, sest kui Maksuamet nad enne leiab, on karistus ikkagi oluliselt karmim.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2009, 21:08
Otsi:

Ava täpsem otsing