Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Silvano: usume frantsiisiärisse enam kui jaemüügiärisse

Virge Haavasalu 18. november 2009, 19:10

Frantsiisiäri on hetkel jaemüügiärist majanduslikult palju kasulikum, mis oli ka Linret LT müügi põhjus, seetõttu plaanib Silvano FG seda äri laiendada, ütles Silvano FG finantsjuht Baiba Gegere. Ent Valgevenes näeb Silvano enam võimalust just omaenda jaemüügiäris.

Järgneb intervjuu Baiba Gegerega.

Mis oli Leedu jaemüügiäri tegelik põhjus? Kas mitte suur vajadus raha järele, saavutamaks ettevõttes likviidsust, et püüda teenindada ka võetud laene?  

Põhjus on ära toodud juba börsiteates. Me müüsime ettevõte, kuna me ei uskunud, et see suudaks järgnevatel aastatel kasumisse jõuda ja seepärast ei soovinud me enam raha sellesse panna. Otsustasime vahetada olemasoleva äri frantsiisiäri vastu, kuna see on antud turul enam mõttekas nii äritegevuse kohapealt kui ka optimaalse kapitalikasutuse poolest.

Kas antud samm tähendab seda, et ettevõtte juhtkond ei julge raskel ajal halbu otsuseid vastu võtta ja kardab oma äriga tegeleda?

Viimaste aastate jooksul oleme saanud head kogemused jaemüügiäris ja seega teame, et jäemüügiketi omamine on juhtkonnale füüsiliselt palju suuremaks väljakutseks, samuti kapitali kasutuse kohapealt, ning seega kannab see endas palju suuremat äririski kogu grupile kui frantsiisiäri mudel, välja arvatud Valgevenes, kus meie enda jaemüügiäri on väga edukas.  

Me jõudsime järeldusele, et suudame palju paremaid tulemusi näidata sama rahaga, kui me kontsentreerime oma müügi kohalikele äripartneritele, kes sellega tegelevad.  

Silvanol on hetkel enam kui 310 frantsiisikauplust, sealhulgas 66 enda poodi pärst Leedu firma Linret LT sulgemist.  Frantsiisivõrgustik näitab hetkel head käivet ja me plaanime seda kasvatada.  

 Alati on raske langetada otsust kahjumlike tegevuste sulgemiseks, eriti kui sinna on väga palju panustatud, kuid siiski me peame tegema seda, mis on kogu kontsernile pikas perspektiivis kõige parem.

Milline on frantsiisiäri väljavaade teie hinnangul ja miks?

Me ei saa prognoosida finantstulemusi. Me usume, et frantsiisimudelit kasutades meie müügikäibed ei vähene, vaid pigem vastupidi, hoopis suurenevad, vahetades turgudel oma jaemüügiäri frantsiisiäri vastu välja, kus need ka algselt edukad olid.

Kes ostis Leedu ettevõtte ja mis põhjusel? 

Linret LT ostis üks teenusepakkuja, kes likvideerib ettevõtte ja aitab lõpetada äri koostöös kohaliku juhtkonnaga.  

Meil on samuti käimas läbirääkimised partneritega, et saavutada kokkulepe viimaks oma endised Linret LT poed nende äritegevuse alla kas siis frantsiisi vmt kaudu.

Kas olete müümas ka midagi muud Baltikumis? Mis see on?

Me müüsime PTA sel aastal ja ei pea hetkel teisi läbirääkimis selles osas.

 

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. November 2009, 19:40
Otsi:

Ava täpsem otsing