Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Toivo Ninnas: inspektsioon kutsus mind ka välja

Kaisa Gabral 23. november 2009, 13:45

Inspektsioon kutsus ka mind septembris aru andma, kui me Tallinki aktsiaid ostsime. Aga nende süsteem on veidi lombakas, kommenteeris Infortari suuromanik Toivo Ninnas ettevõttele määratud rahatrahvi.

Finantsinspektsioon karistas väärteo korras aktsiaseltse Infortar, Taastusravikeskus Viiking ning Vicron Investment Group, osaühinguid HHL Rühm ja Tekali ning Veiko Taeveret  5000 kroonise rahatrahviga. Trahvide määramise põhjuseks oli NASDAQ OMX Tallinna Börsil noteeritud aktsiaseltside juhtide, nende lähedaste või nendega seotud juriidiliste isikute poolt emitendi väärtpaberitega tehingute tegemisest teavitamata jätmine.
 
Väärtpaberituru seaduse kohaselt on aktsiaemitentide nõukogu ja juhatuse liikmetel kohustus informeerida finantsinspektsiooni oma tehingutest tema poolt juhitava börsiettevõtte aktsiatega.

Infortari nõukogu esimees Toivo Ninnas ei pea rahatrahvi suureks, kuid tunnistab, et säärast eksimust on kerge teha.  „Inspektsioon kutsus ka mind korra septembris välja aru andma. Ostsime siis Tallinki aktsiaid. Seal on süsteem, et neid saab osta kindlal ajal, ma ostsin õigel ajal. Kuid see asi lõppes sellega, et tegin inspektsioonile faksikoopiad sellest kirjast, kus on kirjas, mis kell ja millal ja mis hinnaga ostsin, ja saatsin ära. Aga ma ei teagi siis, kuhu see kadus. Inspektsioon jälgib süsteemi väga tähelepanelikult, kuid see süsteem on neil veidi lombakas. Võiks ju saata neile hoopis tähitud kirjaga selle paberi, et olla kindel, et see on üle antud,“ kommenteeris Ninnas rahatrahvi ja selgitades tagamaid.

Trahvisumma 5000 krooni pole märkimisväärne, eriti veel kui võrrelda aktsiahindade ja muuga, märkis Ninnas ja rõhutas, et inspektsioon peaks selle süsteemi üle vaatama, sest säärane eksimus on ettevõtetel  kerge tulema.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. November 2009, 14:35
Otsi:

Ava täpsem otsing