Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Nordea: hoiuste maht kasvas kordades

Katre Pilvinski 24. november 2009, 16:10

Kvartalite lõikes vaadatuna toimus suurem hoiuste kasv 2008. aastal, kusjuures möödunud aasta viimane kvartal tõi hoiuste mahu suurenemise kordades, ütles Nordea Pank Eesti jaepanganduse juht Olavi Pakkonen.

Eesti Pank teatas täna, et ettevõtete ja majapidamiste hoiused kasvasid oktoobris võrreldes aasta varasemaga vastavalt 0,4 ja 2,7 protsenti. "Selle aasta septembri lõpu seisuga oli Nordea Eesti eraklientide hoiuste kogumaht ligi 4 miljardit krooni, 2007. aasta algusest on hoiuste maht pea kahekordistunud," kommenteeris Pakkonen hoiuste mahu kasvu Nordea pangas.

"Kvartalite lõikes vaadatuna toimus suurem kasv 2008. aastal, kusjuures möödunud aasta viimane kvartal tõi hoiuste mahu suurenemise kordades, mis on selge märk Nordea usaldusväärsuse kasvust klientide silmis sellel ajal üldist Eesti turgu raputanud ebakindluses," lisas ta.

Pakkonen tõdes, et viimasel ajal on näha tähtajaliste hoiuste mahu kasvu. "Ilmselt on põhjuseks asjaolu, et tulenevalt ebastabiilsest majandussituatsioonist on nii firmad kui eraisikud ebakindlad investeerimisotsuste vastuvõtmisel ja eelistavad pigem hoida raha turvaliselt ja suhteliselt likviidselt ehk lühemaajalistel hoiustel."

"Suuri tarbimisharjumuste muutusi Nordea Pank oma klientide juures täheldanud ei ole," lisas ta.

 

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2009, 21:35
Otsi:

Ava täpsem otsing