Rüütli: valimiskampaaniate maksumusele vaja ülempiiri

Kaisa Gabral 24. november 2009, 13:51

Täna toimus riigikogus erakonnaseaduse muutmise seaduse eelnõu esimene lugemine, mille eesmärk on seada piirmäär valimiskampaania kulutustele ning muuta erakondade rahastamine läbipaistvamaks.

Ettepaneku kohaselt ei tohiks erakonna valimiskampaania kulud aastas ületada 5 miljonit krooni, teatas erakonna pressiosakond.

 „Eelnõu eesmärk on muuta Eesti poliitika loosungite loopimiselt sisuliseks debatiks. Poliitikas peavad omavahel võistlema ideed, mitte raha ja reklaamiagentuurid,” ütles Eestimaa Rahvaliidu esimees Karel Rüütli.

Eelnõu kohaselt peaksid erakonnad tulevikus valimiskampaania kulude deklareerimisel tooma välja reklaami ühiku hinna ja mahu erinevates kanalites.

Erakonnaseaduse muutmise seaduse eelnõu on esitanud Eestimaa Rahvaliidu fraktsioon, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon ja Erakond Eestimaa Rohelised fraktsioon.

Rahvaliit on viimase aasta jooksul esitanud Riigikogule korduvalt ettepanekuid, kuidas muuta poliitika rahastamine läbipaistvamaks ja parandada järelvalvet valimiskampaaniate üle. „Kahjuks on need ettepanekud jäänud osade erakondade huvipuuduse tõttu Riigikogu põhiseaduskomisjonis toppama. Tänase eelnõuga aga loodame koostööpartnerite toel saavutada läbimurde“ lisas Rüütli.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2009, 13:51
Otsi:

Ava täpsem otsing