Kolmapäev 26. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Aaviksoo: Ansip Arengufondi juhiks

Sirje Rank 25. november 2009, 12:26

Eesti vajab nii Arengufondi kui n-ö tulevikukomisjoni riigikogus. Peaministrist võiks aga Jaak Aaviksoo hinnangul saada Arengufondi nõukogu esimees.

Eesti riik peaks efektiivsuse tõstmiseks kaaluma kaasaegsete juhtimismeetodite kasutamist avalikus halduses, ütles kaitseminister Jaak Aaviksoo täna TTÜ aulas toimunud konverentsil „Eesti pärast eurot“.

Olgu see maatriksjuhtimine, tegevuspõhine finantseerimine või midagi muud. Keskse raamatupidamise sisseviimine on juba üks positiivne näide selles suunas.

„See võimaldab analüütiliselt aru saada, mida me teeme ja mida võiks tegemata jätta,“ ütles Aaviksoo. „See aitaks ressursse kokku hoida.“

Just strateegilises juhtimises on Eesti probleemid kõige tõsisemad. „Erakonnad ei ole suutelised genereerima strateegilisi arengukavasid,“ nentis Aaviksoo. Eesti vajab nii Arengufondi kui n-ö tulevikukomisjoni riigikogus. Peaministrist võiks aga Aaviksoo hinnangul saada Arengufondi nõukogu esimees.

Ettevõtja Toomas Luman leidis, et tõhus oleks seegi, kui iga riigiametnik päeva lõpuks kirja paneks, mida head ja tublit ta päeva jooksul korda on saatnud ja kellele see kasulik on. Riigi juhtimine pole Lumani sõnul raketiteadus.

Kiiresti aitaks Lumani sõnul Eesti riiki vajalike muutuste ellukutsumisel see, kui argumendid nagu „Me pole kunagi nii teinud“ ja „Me oleme alati just nii teinud“ ei oleks argumenteeritud diskussioonis enam argumendid, ütles Luman.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2009, 13:36
Otsi:

Ava täpsem otsing