Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Lembergs: Lätis läheb varsti veel üks pank pankrotti

Anne Oja 26. november 2009, 18:55

Panganduskriis Lätis süveneb, lähiajal pankrotistub veel üks pank, usub Ventspilsi linnapea Aivars Lembergs, vahendas rus.db.lv.

Intervjuus ajalehele Neatkariga ütles Lembergs, et praegu pole riiklikust vaatepunktist erastamiseks mingeidki ratsionaalseid argumente, kuna kõike on võimalik saada tunduvalt madalama hinna eest.

"Kui eesmärk on müüa riigi omandit alandatud hinnaga vähetuntud ettevõtetele, on siin juba teine loogika," lisas ta. Lembergsi hinnangul on Parex panka võimalik müüa, et saada tagasi sinna pandud raha koos väikese protsendiga.

Pangandussektorist rääkides märkis Lembergs, et kriis sunnib kommertspanku poliitikat muutma mitte üksnes Lätis, vaid kogu maailmas ning esmajärjekorras USAs.

Lembergsi meelest panganduskriis Lätis süveneb. Selleks, et kriisi juhtida, oleks tulnud pangandusjärelevalve anda täielikult asjasse puutuvate riikide kätte.

"Valitsus ei kontrolli pankade tegevust juba 15 aastat," meenutas linnapea. Selle tulemusel maksab pankade vigade eest valitsus ehk maksumaksjad, ehkki tegelikult peaksid vigade eest maksma pankade omanikud, mitte valitsus."

Küsimusele, kas mõni Läti pank läheb lähemal ajal veel pankrotti, vastas Lembergs: "Kahtlemata (läheb - toim)." Ta rõhutas, et üheks Läti ja IMFi läbirääkimiste trumbiks võis olla argument "kui te meid ei aita, ei päästa me Põhjamaade panku."

"Pankade afäärid, see on probleemide probleem," sõnas Lembergs.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. November 2009, 18:55
Otsi:

Ava täpsem otsing