Rootsi kaalub Põhjala suurima energiafirma osalist erastamist

Sirje Rank 26. november 2009, 10:25

Rootsi peaminister Fredrik Reinfeldt on valmis kaaluma Põhjamaade suurima energiatootja Vattenfalli osalist erastamist.

„Leiame, et oleks huvitav uurida erinevaid vähemusosaluse võimalusi, mis võimaldaks Vattenfalli tegevust enam mõjutada,“ ütles Reinfeldt eile. „Ajahetke valiksime sellise, mis kõige paremini maksumaksjate huvidele vastaks,“ vahendas agentuur Bloomberg.

Sarnast mõtet Vattenfalli osalisest erastamisest väljendas nädal tagasi ka Rootsi Rahvaerakonna juht Jan Björklund.

Rootsi valitsus ütles sel kuul, et Vattenfall peab firma kasumlikkust tõstma ning püüdma roheliste tehnoloogiate arendamisel liidrirolli. Ettevõte sai kõvasti kriitikat suurte investeeringute pärast kivisöejaamadesse väljaspool Rootsit, välismaal liiga kiire laienemise ja ohutusprobleemide pärast Vattenfallile kuuluvates tuumaelektrijaamades Saksamaal ja Rootsis.

„See on väga üllatav,“ kommenteeris Reinfeldti sõnu UniCrediti analüütik Christian Kleindienst, hinnates 25% võimalikuks väärtuseks 3,5 miljardit eurot. „Vattenfall on seni erastamisplaanidest alati välja jäänud.“

Vattenfalli pole firmade nimekirjas, mille müügist Rootsi praegune valitsus loodab saada 200 miljardit Rootsi krooni. Tänaseks on neist müüdud alkoholitootja Vin&Sprit, mis valmistab Absolut vodkat, ning kinnisvarafirma Vasakronan.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. November 2009, 12:54
Otsi:

Ava täpsem otsing