Peaminister lükkaks EE börsileviimise edasi

Katariina Krjutshkova 27. november 2009, 00:00

Eesti Energia rahastamiseks kaalub valitsus endiselt kahte varianti: kas riik paneb raha või Eesti Energia viiakse börsile. Eeldatavasti arendatakse kevadeni mõlemat kava ja otsus tehakse siis, kui euro tulek on kindel, kinnitas peaminister Andrus Ansip eile valitsuse pressikonverentsil.

Rahandusminister Jürgen Ligi nentis, et eelmise korra kriitika komisjoni esitatud ettepaneku nõrkadele kohtadele oli õigustatud. Eelmisel neljapäeval viitas Ligi, et kavas olid vead sees börsile mineku korralduse hindades ja intressimäärades.

Andrus Ansipi kinnitusel ei saa enne kevadet ja eurootsust energiafirma börsile minekut otsustada, sest praegu on majanduse fooniks suur langus ja tööpuudus. Sellised olud peletavad investoreid eemale ja tulevikus võib tekkida hoopis küsimus, miks Eesti Energia jäeti miljarditest ilma, lisas ta.

Küll aga kinnitas Ansip, et valitsusel on üksmeel - Eesti Energia vajab lisaraha, et enda projekte ellu viia. Ta märkis ka, et valitsuses pole tulist vastandumist, vaid arutelu käib sisuliste küsimuste ümber.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:19
Otsi:

Ava täpsem otsing