Darling: kriis oli kardetust hullem, Briti majandus kukkus 4,75%

Kadri Paas 29. november 2009, 17:47

Suurbritannia rahandusminister Alistair Darling ütles BBC vahendusel, et ta ei arvanud, et tänavu majanduskaos riigis nii suureks kujuneb.

"See oli hullem, kui ma märtsis prognoosisin. Briti majandus langes sel aastal hinnanguliselt 4,75%. Seda on tervenisti 3,5% rohkem, kui rahandusministeerium veel märtsis ennustas," kurtis Darling.

Ilmselt ei elustu Suurbritannia majandus ka uue aasta kolme esimese kuu jooksul, kuid tervikuna prognoosis minister Darling 2010. aasta majanduskasvuks riigis 1-1,5%.

Darling lisas, et sel ajal, kui ministeerium majandusolukorra prognoose koostas, ei olnud neil veel täit infot lähi-ja kaugemate riikide majandusseisude kohta.

"Me ei aimanud, et kriis erinevate riikide majandustele nii šokeerivalt mõjub. Sama šokeerivalt, nagu meilegi," möönis rahandusminister.

Veel selle aasta juuni alguses ennustas Alistair Darling, et Suurbritannias taastub majanduskasv selle aasta lõpuks.

"Meie eelarves on mitmeid meetmed majanduse toetamiseks," rääkis Darling juunis Luksemburgis toimunud kohtumisel Euroopa Liidu kolleegidega.

"Need meetmed on nüüd mõjuma hakanud ja me usume, et näeme kasvu taastumist aastavahetusel," lisas rahandusminister toona Bloombergi vahendusel.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2009, 10:48
Otsi:

Ava täpsem otsing