Tuula: ei usu, et Rahumägi käed tasku paneb

Katre Pilvinski 02. detsember 2009, 16:45

Anttila juht Tauno Tuula tõdes, et tal on kurb meel kuulda konkurendi tegevuse lõpetamisest, kuna Eesti kaugmüügiturg on niigi väike. Samas ei usu ta, et Quelle tegevjuht Mari Rahumägi alla annab.

Tuula avaldas siirast kahjutunnet kuuldes, et Quelle lõpetab tegevuse Eestis. "Kaugmüügiturg peaks Eestis kasvama, mitte kahanema, mul on kahju nii Anttila juhina kui ka Eesti Posti nõukogu liikmena, sest ka postil jääb tööd ja teenistust vähemaks," lisas ta.

Tuula sõnul tekitab konkurendi tegevuse lõpetamine samasuguse kõleda tunde, kui mõnes suures kaubanduskeskuses oleks avatud ainult üks kauplus."Eesti kaugmüügi valdkond jääb kurvalt kõledaks."

"Väga kurb tunne on, kuna Quelle oli väga hea turuosaline, neil oli üle kolmandiku Eesti kaugmüügiturust. Ta läks meist mööda umbes kolm aastat tagasi," ütles Tuula.

"Eks Antilla üritab tühja kohta täita, oleme suurelt laienenud internetis. Kuid kaugmüügi osa on ikkagi Eesti jaemüügiturust ainult 1% ning nüüd jääb veel väiksemaks. Näiteks Saksamaal on see protsent ligikaudu 7-8," rääkis ta.

Tuula sõnul peaks kaugmüügiturg Eestis praegu hoopis kasvama, kuna seda toetab ka Eesti Posti teeninduse kvaliteet, mis on just ree peale saanud.

"Ma ei usu, et Rahumägi käed lihtsalt tasku paneb ja selle töö nurka viskab," ütles ta ja lisas, et Rahumägi on agar naisterahvas ja saab tõenäoliselt uue investori leidmisega hakkama. Tuula tõdes siiski, et Saksa Quelle tausta arvestades oli firmal Eestis raske tegutseda. 

 

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2009, 16:45
Otsi:

Ava täpsem otsing